Jak uszczelnić okna

Większości właścicieli domów nie dziwi fakt, że okna są jednym z największych źródeł utraty ciepła w domu. Nieszczelne okna mogą „okraść” twój dom nawet z 25% ciepła. Energooszczędne okna są świetnym pomysłem na zminimalizowanie tego problemu, ale bez względu na to, jak duże są twoje szyby, nie zdadzą się na zbyt wiele, bez prawidłowego zamontowania i uszczelnienia okien. Gdy zauważysz, że z okien hula wiatr lub, co gorsza, deszcz przenika przez parapet, uszczelnienie okien jest bezpośrednią troską o jakość wnętrza twojego domu.

Jak uszczelnić okna?

Jak uszczelnić oknaPewnie zastanawiasz się teraz, jak uszczelnić okna w swoich czterech kątach?
Często uszczelnianie okien nie wymaga niczego więcej niż założenia izolacji. Jest to jeden z najtańszych sposobów uszczelnienia okien i stanowi skuteczną barierę dla utrzymania warunków pogodowych tam, gdzie ich miejsce, czyli na zewnątrz. Uszczelnianie może być przeprowadzone za pomocą tradycyjnych taśm, samoprzylepnych uszczelek z pianki poliuretanowej lub silikonu.

Jeśli wiesz, że twoje okno wymaga uszczelnienia, a posiadasz starszy model, możesz pomyśleć o wymianie tego okna. Oczywiście problem z jego uszczelnieniem zostanie automatycznie rozwiązany przy instalacji okna zastępczego. Wielu właścicieli domów odkrywa jednak, że ​​pomimo uszczelnienia okna, obszar wokół, nadal nie jest tak ciepły, jak być powinien, lub że rachunki za ogrzewanie wydają się nie maleć. Uszczelnianie okien z jedną szybą na ogół nie sprawdza się. Okna z podwójnymi szybami zwiększą energooszczędność domu i dodatkowo zmniejszą poziom hałasu dochodzącego z zewnątrz.

Warto skorzystać z usług specjalistów

W zależności od tego, w jaki sposób chciałbyś uszczelnić okna, możesz wezwać złotą rączkę lub montera okien do tego zadania. Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz tylko zwykłego uszczelnienia okna, powinieneś być w stanie znaleźć majsterkowicza, który zamontuje uszczelnienia pogodowe. Złota rączka może, ale nie musi być tańszy niż fachowiec, który specjalizuje się w instalacjach okiennych. Jeśli jednak masz inne, drobne naprawy wpisane na listę „do zrobienia”, złota rączka może przyjść do twojego domu i zająć się wieloma naprawami podczas tej samej wizyty, a ty zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.

W walce z utratą ciepła i przeciągiem, pomocne mogą być rolety zewnętrzne. Grube zasłony, także zasłonią okno, nie dopuszczając tym samym do przenikania zimna w pomieszczeniu. Zwróć jednak uwagę na to, by nie zakrywały grzejników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here