Jak zamontować saunę

Spełniasz swoje pragnienie związane ze stworzeniem sauny w swoim domu? Jednak być może napotykasz pewne przeciwności. Z jednej strony myślisz, żeby zrobić to wszystko samemu, jednak z drugiej nie jesteś pewien jak się za to zabrać. W takim razie wychodzimy z pomocą i przedstawimy, w jaki sposób można rozpocząć montaż sauny. Okazuje się, że nie jest trudne.

Gdzie ją umiejscowić?

Ważne pytanie, które powinniśmy sobie zadać przed montażem sauny, czyli gdzie najlepiej ją umiejscowić. Czy będziemy dopiero budować dom czy już go mamy i poszukujemy miejsca gdzie może stać sauna? W domu można zrobić saunę parowo- ziołową, suchą lub mokrą. Warto też zwrócić uwagę na ważną sprawę czyli tak zwane prawo sumy 110, w których temperatura i wilgoć powinny dawać razem sumę 110, przykładem możemy być 70°C na 40% wilgotności. Niektórzy decydują się na umiejscowienie sauny w łazience bądź przy naszej domowej siłowni.

Jakie są wymogi?

Budując saunę trzeba oczywiście spełnić pewne wymogi. Jednym z nich jest chociażby to, że ściany, które są wewnątrz muszą być zbudowane z odpowiedniego gatunku drewna, które będzie miało grubość 12 centymetrów. Pamiętać także trzeba, że podłoga powinna być wykonana z materiału, który jest odporny i na wilgoć, ale także na wysoką temperaturę.Przemyśleć także trzeba sprawę związaną z odpowiednim odparowywaniem i wentylacją, kiedy następuje montaż sauny.

Jak ją zamontować?

Oczywiście możemy się zdecydować na zakup gotowych części do naszej sauny, czyli innymi słowy kupić saunę domową prefabrykowaną. Dzięki temu wychodzi nam możliwość na samodzielny montaż. Ponieważ w zestawie otrzymujemy ścianę, sufit, podłogę, drzwi oraz ławki o odpowiednich wymiarach, a nasze zadanie nie jest zbyt trudne- po prostu musimy złożyć elementy według instrukcji obsługi.

A co z wielkością?

Oczywiście wiele zależy od możliwości, które ma twój dom lub mieszkanie, jednak warto mieć saunę, w której będzie opcja się położyć. Jednak jeśli chcecie zbudować saunę na przykład na poddaszu, będzie ona niewymiarowa i najprawdopodobniej będzie trzeba najpierw zrobić projekt, który odpowiednia firma będzie mogła zrealizować.

Wybór oczywiście należy do Was, czego potrzebujecie, jednak okazuje się, że nawet sami jesteście w stanie zamontować swą wymarzoną saunę.

Montaż saun oferuje firma Megiw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here