Nowoczesna meblościanka – co wypada w niej przechowywać

0
921

Też macie wrażenie, że rzeczy w Waszych mieszkaniach nieustannie przybywa? Nie trzeba być typem “chomika”, by sprawić, że z roku na rok będzie ich coraz więcej. Wówczas pojawia się dylemat – gdzie je wszystkie trzymać? Podstawą jest dobre zorganizowanie przestrzeni. Pomocna okazuje się tu meblościanka.

Układ szafek i półek w meblościankach daje wręcz nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o przechowywanie odzieży i innych przedmiotów. Meblościanki wyposażone w elementy przeszklone aż proszą się o to, by umieścić w nich zasługujące na uwagę trofea, ozdobne naczynia lub ulubione pamiątki z wakacyjnych podróży.

Za zamkniętymi drzwiami meblościanki

Równie istotne, co otwarte przestrzenie, są zamykane szafki. Tu panuje pełna dowolność. Większość osób trzyma tu ubrania, które nie pomieściły się w szafie w przedpokoju i sypialni. I słusznie. Wiadomo, że nie wepchniemy do meblościanki zimowej kurtki, ale T-shirty, bluzki czy spodnie ułożymy w niej bez problemu.

Równie często w meblościankach pojawiają się naczynia. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy meblościankę umieszczamy w salonie lub jadalni. Talerze mamy wówczas “pod ręką”. Czy wypada przechowywać tam naczynia? Tak, o ile ktoś nie wpadnie na pomysł, by wstawić tam garnki, na które zabrakło miejsca w kuchni.

Nieograniczone możliwości szuflad i wnęk

To, co znajdzie się w meblościance, w dużej mierze uzależnione jest od jej usytuowania. Inne przedmioty trafią do meblościanki ustawionej w salonie lub jadalni, inne do tej mieszczącej się w pokoju dziecka. Jeśli Twoja pociecha chce przechowywać w niej swoje skarby, pozwól jej na to. Dysponując szufladami i wnękami, utrzyma porządek w pokoju.

Równie ważny co lokalizacja meblościanki, jest jej układ. To od rozmieszczenia półek i szuflad zależy, co będziemy w niej przechowywać. Szuflady są świetnym miejscem na dokumenty, zaś otwarte przestrzenie mogą zostać wypełnione ulubionymi lekturami. Zobaczcie na Meble.pl, jakie możliwości daje meblościanka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here