Płatności online - jak zmieniły się w przeciągu ostatnich lat?

Płatności online rozwijają się w szybkim tempie. Każdego roku na rynku pojawiają się nowe aplikacje, których funkcjonalność i mobilność ułatwia dokonywanie elektronicznych transakcji użytkownikom laptopów oraz telefonów. Jak zmieniły się płatności online? Dokąd zmierza bankowość elektroniczna?

Przelewy elektroniczne mają różne formy. Niezależnie od wybranego sposobu, płatności w  przelewy24.pl/, są przede wszystkim bezpieczne i szybkie. W pieniężnej transakcji liczy się również wygoda. Systemy płatnicze przez ostatnie kilka lat ewoluowały.  Posiadacze smartfonów i urządzeń z systemem IOS mogą dodatkowo korzystać ze specjalnych, mobilnych aplikacji.

W krajach wysoko rozwiniętych nieustannie maleje liczba transakcji, wykonywanych za pomocą gotówki. W Szwecji trudno znaleźć osobę, która trzyma w ręku papierowe banknoty

Prywatność i bezpieczeństwo

Nowoczesna i elektroniczna alternatywa to rozwiązanie dla osób, które straciły zaufanie do tradycyjnych form płacenia. Coraz więcej ludzi decyduje się korzystać z e-portfela, dokonując przelewów za jego pomocą. Płatność elektroniczna odbywa się bezpiecznie, bez ujawniania osobistych i poufnych informacji. Coraz większą popularnością cieszy się aplikacja BLIK. Wykorzystywane w transakcjach kody są jednorazowe, dzięki czemu użytkownik nie musi „wstukiwać” PIN-u.

Aplikacje na smartfona i telefon z systemem IOS

Płatności mobilne za pomocą Apple Pay i Google Pay to istna rewolucja ubiegłego roku.  Dziś nikogo nie dziwi widok osoby, płacącej w sklepie telefonem. Firma Apple postanowiła poszerzyć zastosowanie aplikacji i udostępnić ją także właścicielom smartwatchy

Płatności online na przestrzeni ostatnich lat ewoluowały w szybkim tempie. Co przyniesie 2019 rok? W Londynie powstała instytucja, promująca transakcje internetowe. Jedno jest pewne – mobilne formy płatności to krok ku lepszej przyszłości. Niedługo portfele staną się kolekcjonerskim, ale mało funkcjonalnym dodatkiem galanteryjnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here