witaminy dla mężczyzn

Męski organizm w zależności od wieku potrzebuje różnie dobranych zestawów witamin. Odpowiednie ich zbilansowanie pozwala na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Aby odpowiedzieć na pytanie jakie witaminy dla mężczyzn będą najważniejsze, musimy zastanowić się czego tak naprawdę męski organizm potrzebuje najbardziej. W wielu bowiem przypadkach męskie zapotrzebowanie na witaminy jest bardzo podobne do kobiecego. Różnice tkwią w niuansach.

Odpowiednie witaminy dla mężczyzny

Przede wszystkim należy zauważyć, że mężczyźni mają ogólnie większe zapotrzebowanie na witaminy niż kobiety. Wiąże się to z fizjologią i większą masą ciała. Istnieje również związek między zapotrzebowaniem na witaminy a trybem życia i rodzajem wykonywanej pracy. Jeśli pracujesz intensywnie i pod dużym stresem, twoje zapotrzebowanie na odżywcze składniki będzie dużo większe.

  • na wzmocnienie organizmu najlepsze będą wapń, magnez oraz żelazo. Trudno jest codziennie dostarczyć odpowiednią ilość tych składników organizmowi. Dlatego jeśli czujesz się osłabiony i brakuje ci mocy może warto rozważyć zażywanie witaminy dla mężczyzn w postaci suplementów.
  • odporność mężczyzny znacznie wzmocni witamina C. Jest to niezwykle istotne w okresie jesienno- zimowym kiedy narażeni jesteśmy na rożnego rodzaju infekcje.
  • ekstrakt z żeń-szenia wzmocni męską potencję, popularne są również suplementy zawierające witaminy wspomagające płodność oraz poprawiające jakość nasienia; istotne działanie ma tutaj witamina C.
  • na łysienie i poprawę wyglądu skórę najlepsza będzie witamina A, która znacznie opóźni również pierwsze objawy siwizny.
  • na poprawę funkcjonowania układu nerwowego, układu krążenia i wątroby polecamy zażywać witaminę B.
  • na prawidłową budowę mięśni zaleca się dostarczać organizmowi witaminę E. Znacznie poprawia ona również libido.

Witaminy a zdrowie mężczyzny

Odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca mężczyźnie wszelkich potrzebnych witamin, pozwala utrzymać testosteron na odpowiednim poziomie oraz wspomaga pracą układu krążenia, nerwowego oraz mięśniowego. Jeśli dużo i intensywnie pracujesz i nie masz czasu na staranne układanie codziennego menu możesz korzystać z suplementów diety. W aptekach znajdziesz je w formie kapsułek czy tez tabletek. Wybór jest naprawdę szeroki i w pełni odpowiada na zapotrzebowanie mężczyzn na witaminy.

Jeśli jednak masz czas aby nieco w życiu zwolnić i postarać się o odpowiednią dietę i zbawiennych witamin możesz poszukać w produktach spożywczych. Wystarczy, że do swojej codziennej diety wprowadzisz znaczne ilości warzyw i owoców a ograniczysz czerwone mięso, to szybko zauważysz poprawę stanu swojego zdrowia. Bogate w witaminy są ryby, dlatego docelowo warto rozważyć całkowite wyeliminowanie mięsa czerwone i ograniczenie mięsa białego. Poza tym warto również korzystać ze słońca, które jest naturalnym źródłem zbawiennej dla naszego organizmu witaminy D.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here