Jak wygląda przeszczep włosów

Przeszczep włosów w wielu sytuacjach jest jedyną deską ratunkową, gdy zawiodą pozostałe metody zagęszczania włosów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na czym polega zabieg przeszczepu włosów.

Jak przebiega zabieg od a do z?

Najpierw doświadczony lekarz od włosów ustala z pacjentem nową linię włosów na czole, dzięki czemu będzie można uzyskać dość naturalny wygląd. W zależności od rozmiaru łysiny zabieg może trwać od 1 do 4 godzin. Na długość zabiegu duży wpływ ma nie tylko liczba implantów, ale również wiek pacjenta i wybrana technika. Przed zabiegiem wykonuje się oczywiście znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Transplantacja włosów nie wymaga również dłuższego pobytu w klinice, dlatego też pacjenci mogą od razu wrócić do domu.

Transplantacja włosów – kompendium wiedzy?

W miejscu z którego pobiera się pasek należy oczywiście dokładnie ogolić głowę. Każdy pasek dzieli się na implanty, które mogą zawierać 1-3 mieszki włosowe. Blizny są dość niewielkie, dzięki czemu można je ukryć pod włosami. Wszystkie miejsca gdzie chce się przeszczepić włosy należy nasączyć specjalnym roztworem soli fizjologicznej. To właśnie dzięki temu roztworowi skóra robi są o wiele twardsza.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Kliniki podają bardzo różne ceny, a kwota końcowa w dużej mierze zależy głównie od liczby implantów. Ceny zazwyczaj wahają się do 1500zł do nawet 10 000zł. Najlepsze kliniki udzielają dożywotnej gwarancji na wzrost przeszczepionych włosów, dlatego też warto skorzystać z usług najlepszych fachowców.

Jakie są przeciwwskazania?

Lekarz od włosów powinien przed zabiegiem bardzo dokładnie poinformować o wszelkich przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. Transplantacja włosów nie jest najlepszym wyborem dla osób z zaawansowaną cukrzycą albo chorobami układu krążenia. Z przeszczepu nie mogą skorzystać również osoby ze stanem zapalnym skóry głowy i wyraźnymi zaburzeniami hormonalnymi. Warto wspomnieć również i o tym, że przeszczepu nie wykonuje się w przypadku łysienia plackowatego i w sytuacji, kiedy to łysina zajmuje większą część głowy. Dobry lekarz powinien poinformować również o wszelkich skutkach ubocznych zabiegu. Na szczęście powikłania występują bardzo rzadko zwłaszcza, jak korzysta się z usług rzetelnej kliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here