Jak zmniejszyć ikony na pulpicie?

Mimo, że czasy początku komputerów w Polsce, oraz ich szerokiego dostępu, to już ponad 20 lat, niektórzy wciąż przekonują się do nich i muszą uczyć podstaw ich obsługi. Mowa tu szczególnie o starszym pokoleniu osób, dla których mimo upływu czasu jest to w dalszym ciągu tak zwana czarna magia. Na szczęście nasi rodzice, czy ogólnie rzecz biorąc rodzina, mają od pomocy nas i mogą na nas prawie zawsze liczyć. Możemy ich więc wprowadzić w ten magiczny świat komputera, jego obsługi, a w późniejszym czasie także dostępu do internetu i tego, jak szerokie możliwości nam oferuje.

Zaczniemy jednak od podstaw, które dla nas mogą się wydawać lekko szalone, ale musimy wziąć poprawkę na to, że i my kiedyś zaczynaliśmy i też musieliśmy przyswoić takie podstawy. Starsze osoby są więc tak naprawdę na tym samym etapie co my wtedy, a śmiałbym rzec, że może i trochę w tyle, gdyż my jesteśmy bardziej rozwojowym i młodszym pokoleniem, które wiele już widziało i stara się cały czas iść z technologią pod ramie.

Jak zmniejszyć ikony na pulpicie?

Jak zmniejszyć ikony na pulpicie?Na początku będziemy musieli nauczyć rodziców jak włączyć komputer i zalogować się na swoje konto, jeśli nie będą mieć swojego urządzenia i będzie taka potrzeba. Tutaj powinno pójść szybko. Po jego uruchomieniu zaczniemy się zastanawiać co tak naprawdę pokazać w pierwszej kolejności i rzucą nam się w pierwszej chwili ikony. Rodzice z pewnością zapytają co to jest i zapytają jak zmniejszyć ikony na pulpicie, lub jak je powiększyć, gdy będą im się wydawać za małe.

Gdy nauczymy ich już podstaw nadejdzie czas, byśmy pierwszy raz włączyli przy nich internet

Tu sprawa trochę się skomplikuje i będziemy mieli im sporo rad do przekazania. Zdajemy sobie przecież sprawę, że dostęp do sieci daje nam mnóstwo fajnych możliwości, ale niesie także za sobą wiele pułapek, o których leciwe osoby nie mają zbytnio pojęcia. Będziemy musieli ich więc ostrzec przed groźnymi stronami i mnóstwem spamu, oraz reklam, które atakują nas w przeglądarkach zaraz po zalogowaniu się. Tutaj z pomocą powinny przyjść różnego rodzaju programy antywirusowe i aplikacje blokujące wyskakujące wszędzie reklamy. Jak niestety wiemy i to nie zawsze pomoże, więc musimy przestrzec nowych adeptów użytkowania komputera przed wszystkim zagrożeniami.

Z pewnością po czasie pojmą wszystko i w z każdym dniem będą się czuć na komputerze i ogólnie w sieci coraz lepiej. Z czasem tak jak my nie będą sobie potrafili wyobrazić życia bez dostępu do komputera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here