nowe domy łomianki

Ceny mieszkań od kilku lat idą w górę. Warszawa zalicza się do jednego z najdroższych miejsc, jeśli chodzi o koszt metra kwadratowego. Wszystko uzależnione jest od lokalizacji, a także od tego czy lokum pochodzi z rynku wtórnego, czy jest w stanie deweloperskim.

Widząc ceny mieszkań w Warszawie, można się złapać za głowę. Dlatego coraz częściej szukamy alternatyw. Najdroższe są oczywiście te nowo wybudowane w stanie deweloperskim, odrobinę tańszą opcją są mieszkania z rynku wtórnego, ale one zazwyczaj wymagają remontu, a to wiąże się z kolejną inwestycją finansową. Coraz częściej osoby, którym zależy na swoich czterech kątach, decydują się jednak na opuszczenia Warszawy i zakup domu poza jej granicami.

Wady i zalety zakupu domu pod Warszawą

Dom to przede wszystkim przestrzeń. Nawet parterowy dom to zazwyczaj więcej miejsca niż typowe mieszkanie w Warszawie. To zdecydowanie ważna zaleta, zwłaszcza jeśli masz lub planujesz mieć dzieci. Więcej miejsca pozwala stworzyć odrobinę prywatności, która zdrowo działa na każdą relację. Wyprowadzka poza miasto to ucieczka od zgiełku i pędu życia w dużej aglomeracji, ale to może być zarówno zaleta, jak i wada. Zależy od tego, jaki tryb życia najbardziej Ci odpowiada. Warto jednak zaznaczyć, że miejscowości położone w pobliżu Warszawy nie są oazą spokoju, znajdziesz tam sporo atrakcji np. restauracje oraz siłownie.

Rynek nieruchomości

No potrzeby konsumentów odpowiada oczywiście rynek nieruchomości. Skoro ludzie chcą uciekać poza wielkie miasto, to im to umożliwiają. Obserwujemy jak szybko powstają nowe domy. Łomianki, Legionowo, Pruszków, to właśnie tam deweloperzy chętnie tworzą nowoczesne, funkcjonalne i zielone osiedla. Na pewno dużą popularnością cieszą się miejsca dobrze skomunikowane ze stolicą. W ogłoszeniach widać podkreślanie tego faktu, ponieważ pomimo tego, że młodzi ludzie z chęcią decydują się na mieszkanie poza Warszawą, to nadal często tam wracają np. do pracy i spotkania z przyjaciółmi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here