Drążek do podciągania – popularny sprzęt do ćwiczeń

Drążek do podciągania to jeden z najpopularniejszych i najprostszych sprzętów do ćwiczeń. Zajmuje bardzo niewiele miejsca, a ćwiczenia na tym sprzęcie mają wiele zalet, dlatego drążek jest przyrządem do ćwiczeń często wybieranym do naszych domów.

Zalety ćwiczeń na drążku

Podciąganie na drążku działa na wiele partii mięśni, pozwala wyrzeźbić mięśnie ramion, bicepsów, pleców, brzucha w zależności od tego, jaki uchwyt wybierzemy. Przy pomocy drążka mogą ćwiczyć zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Regularne treningi na drążku do podciągania sprawiają, że mięśnie pleców stają się silniejsze, a cała sylwetka staje się bardziej wysportowana i nabiera ładnego kształtu litery V. Zwiększa się wytrzymałość mięśniowa, poprawia się kondycja.

Jak ćwiczyć na drążku

Efekty podciągania na drążku zależą od techniki podciągania. Podciąganie nachwytem wzmacnia mięśnie pleców, a podchwytem – mięśnie ramion. Wiele zależy od szerokości uchwytu. Każda, nawet niewielka zmiana w sposobie trzymania drążka czy w rozstawie dłoni ma duży wpływ na efekty treningu.

Podobnie, jak przed każdym innym treningiem, tak i przed treningiem na drążku należy wykonać rozgrzewkę. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na rozgrzanie ramion, barków i nadgarstków. Podczas treningu na drążku należy pamiętać o właściwej technice ćwiczeń. Oczywiście wybór ćwiczeń to kwestia własnych możliwości, preferencji oraz indywidualnych celów treningowych.

Jak wybrać drążek do podciągania?

Oferta drążków do podciągania jest bardzo szeroka. Poszczególne modele tego sprzętu różnią się przede wszystkim kształtem i sposobem montażu. To drążki proste, drążki wygięte, z uchwytami, bez uchwytów, drążki ścienne, drążki rozporowe.

Wybierając drążek do podciągania należy zwrócić uwagę na jego maksymalne obciążenie (nośność), cenę, markę i jakość wykonania, opinie innych użytkowników, ilość zajmowanego miejsca, wysokość od podłogi. Droższe modele drążków są solidniejsze, warto wybrać produkt znanego i cenionego producenta niż drążek nieznanej firmy.

Jeśli chodzi o ilość zajmowanego miejsca – najwięcej miejsca zajmują drążki przymocowywane do ściany, najmniej zaś modele mocowane rozporowo w futrynie.
Wysokość od podłogi to przede wszystkim kwestia montażu. Należy ją dobrać do wzrostu i własnych preferencji. O ile drążek ścienny można obniżyć lub podnieść, to sufitowy model musi posiadać odpowiednie wymiary.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here