Jak regulować brwi?

Prawidłowo wyregulowane brwi mogą zdecydowanie poprawić ogólny ludzki wygląd. Stają się doskonałą oprawą dla oczu, wydobywają z nich głębię i podkreślają intensywny kolor źrenic. Pozwalają również na przynajmniej częściową rezygnację z makijażu – właściwy kształt brwi nie wymaga już dodatkowych upiększeń, a ujarzmione włoski nie potrzebują gigantycznej ilości kosmetyków, które mogłyby je zagęścić bądź przyciemnić ich kolor. Jak regulować brwi, aby rzeczywiście pasowały one do kształtu twarzy i przyczyniły się do lepszego wyglądu? Czy jest to trudne, czy jednak każda kobieta może poradzić sobie z tym zadaniem?

Różne metody regulowania brwi

Różne metody regulowania brwiDzięki wyregulowanym brwiom twarz może zacząć wyglądać zupełnie inaczej – oczywiście lepiej. Nadają one niesamowitego charakteru i podkreślają naturalną urodę kobiety. Wydobywają z niej wszystko to, co najlepsze, czyli duże oczy o pięknym odcieniu i wyraziste rysy twarzy. Fantastycznie zgrywają się z różnorodnymi makijażami i pasują zarówno do tych dziennych, jak i bardziej wieczorowych oraz uroczystych. Gdy brwi są przesadnie zarośnięte i zaczynają obejmować miejsce występujące tuż nad nosem, twarz wygląda na zmęczoną i nieestetyczną, a same oczy nabierają nieco groźnej prezencji – spojrzenie wygląda na ostre i dość nieprzyjemne.

Brwi należy zatem koniecznie regulować i powinno się to robić systematycznie. W przeciągu kilku dni włoski zaczynają bowiem odrastać i trzeba ponownie się ich pozbyć, aby utrzymać ich kształt w ryzach. Kobiety, które mają z tym problem lub obawiają się, że poprzez nieprawidłowo przeprowadzoną regulację jedynie sobie zaszkodzą, mogą oczywiście skorzystać z usług gabinetów kosmetycznych, w których za taki zabieg zapłacą stosunkowo niewiele. W cenie kilkudziesięciu złotych można uzyskać zarówno regulację brwi, jak i ich hennę, czyli poprawienie koloru włosków.

Jak regulować brwi – ogólne zasady

Nie chcąc jednak tracić swoich pieniędzy na korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych bądź nie do końca wierząc w kompetencje pracujących w takich zakładach osób, można spróbować samodzielnie ujarzmić swoje włoski, co zresztą nie jest specjalnie trudne, skoro niemalże każda kobieta radzi sobie z tym zadaniem. Jak regulować brwi? Najlepiej trzymać się tutaj kilku podstawowych zasad. Regulacja powinna być przeprowadzana tuż po kąpieli. Parująca woda doskonale rozmiękcza skórę i przygotowuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zostanie efektywnie rozpulchniona, dzięki czemu włoski można z niej usunąć o wiele łatwiej i szybciej, nie odczuwając przy tym żadnych dolegliwości bólowych. Przechodząc już do samego zabiegu, warto się do niego przygotować. Przed samym wyrywaniem najlepiej wziąć do ręki ołówek bądź kredkę do brwi i przy pomocy takiego narzędzia zarysować prowizoryczny kształt włosków. Od razu można nanosić na niego ewentualnego poprawki, postępując tak aż do momentu, w którym kształt okaże się perfekcyjny i satysfakcjonujący dla samej kobiety. A co dalej? Jak zacząć wyrywać włoski, by zabieg był rzeczywiście skuteczny?

Najlepszy sposób na wyrywanie niechcianych włosków

Najlepszy sposób na wyrywanie niechcianych włoskówNarzędziem zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym do usuwania niechcianych włosków jest klasyczna i wszystkim dobrze znana pęseta – dostępna w każdej drogerii i sklepie kosmetycznym. Nie może jej zabraknąć w kosmetyczce żadnej kobiety. Najlepiej mieć ją zawsze pod ręką, aby w razie dostrzeżenia jakichś niechcianych włosków móc je szybko usunąć. A jak poradzić sobie z samymi brwiami? Regulację najlepiej rozpocząć od pozbycia się włosków występujących nad nosem.

Brwi pod żadnym pozorem nie mogą się łączyć i wszystkie występujące między nimi włoski należy kategorycznie usunąć. Następnie można przejść do pozbywania się włosków występujących u dołu brwi – wszystkich tych, które wychodzą poza ich zaznaczony kształt. Tak samo należy postąpić z górną częścią łuku brwiowego, uważając jednak na to, aby przesadnie go nie zwęzić. O ile dawniej bardzo cienkie brwi rzeczywiście były na topie, tak dziś znacznie modniejsze są te wyraziste i grube. Lepiej za pierwszym razem usunąć mniej włosków i przeprowadzić cały zabieg nawet kilkukrotnie, aniżeli jednorazowo pozbyć się nadmiernej ilości brwi i później musieć je sobie domalowywać – to największy błąd popełniany przez wiele kobiet i młodych dziewczyn.

Jak regulować brwi?

Najpierw trzeba wziąć gorącą kąpiel lub ciepły prysznic, później narysować sobie kredką ich kształt, a następnie zająć się usuwaniem zbędnych włosków. Nie jest to trudne zadanie i powinno zostać przeprowadzone w ciągu maksymalnie kilku minut. Jeżeli jednak brwi nie były nigdy wcześniej regulowane, chcąc ujarzmić je po raz pierwszy w życiu, lepiej udać się do renomowanego zakładu kosmetycznego i zapłacić te kilkanaście złotych za możliwość skorzystania z pomocy fachowców. Każda kosmetyczka w ciągu parunastu minut nada brwiom swojej klientki idealny kształt i wygląd. Później wystarczy o niego po prostu dbać, systematycznie wyrywając pojawiające się ponownie włoski.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here