jak zapomnieć o byłym

Związek kobiety i mężczyzny zawsze dostarcza wielu emocji. Obie strony przeżywają te emocje na różne sposoby. Powszechnie wiadomo, że kobiety są bardziej otwarte, jeśli chodzi o wyrażenie uczuć, a mężczyźni są bardziej zamknięci w tych sprawach. Jednak miłość do drugiej osoby potrafi być bardzo silna zarówno ze strony kobiety jak i mężczyzny. Czasami związek kończy się rozwodem. Musi orzec to sąd. Wcześniej jednak można ubiegać się o separację, chociaż nie jest to obowiązkowe.Nieszczęśliwa miłość bywa powodem do prawdziwych dramatów, potrafi na przykład przynieść depresję, a nawet myśli samobójcze. Kobiety zastanawiają się: jak zapomnieć o byłym. To wcale nie jest takie proste – nie tak łatwo wymazać z głowy wszelkie szczęśliwe i nieszczęśliwe wspomnienia.

Jak żyć w związku?

jak zapomnieć o byłymChyba każdy przeżył w swoim życiu wielką miłość. Obecnie praktycznie co trzecie małżeństwo kończy się w naszym kraju rozwodem. Cierpią na tym oczywiście małżonkowie, ale cierpią też dzieci. I trzeba o tym pamiętać. Wchodząc w związek małżeński warto dokładnie przemyśleć, jakie są cele tego związku i czy obie strony pragną tego samego i mają takie same zapatrywania na związek małżeński. Być może dla jednej ze stron jest to tylko zabawa. W takim przypadku trzeba dokładnie rozważyć czy wejść w ten związek czy już na starcie się wycofać. Dzisiaj ludzie bardzo boją się poruszania trudnych tematów. Tymczasem wchodząc w związek małżeński trzeba rozmawiać o trudnych kwestiach.

Nie na darmo mówi się, że kiedyś ludzie wszystko naprawiali – a dzisiaj kupują nowe. To porównanie znakomicie można odnieść również do związków, a doskonałym tego potwierdzeniem jest odsetek ogłaszanych rozwodów i zawierania nowych małżeństw. O trudnych sprawach w związku powinno się rozmawiać już na etapie pierwszych randek. Oczywiście niekoniecznie trzeba zaczynać pierwsze spotkanie pod wyznania rodzinnych tajemnic. Nie może jednak być tak, że mąż dowiaduje się o czymś istotnym po kilku latach związku. I odwrotnie – mąż również nie możesz zatajać przed żoną żadnych tajemnic, które mają wpływ na pożycie małżeńskie.

Problemy w małżeństwie

Niezależnie od tego czy ślub jest cywilny czy kościelny, małżonkowie mają prawny obowiązek troszczyć się o dobro tego związku i uczynić wszystko aby związek przerwał aż do śmierci. Czasami oczywiście jest to niemożliwe i jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest rozstanie. Tak sytuacja wygląda na przykład jeśli chodzi o przemoc domową. Wtedy nie wolno ulegać oprawcy i kobieta ma wręcz obowiązek chronić siebie i dzieci i czym prędzej zakończyć związek. Jeden z pastorów powiedział, że w małżeństwie trzeba rozwiązywać problemy, które w ogóle nie pojawiłyby się, gdyby kobieta i mężczyzna żyli samotnie. To oczywiście prawda – stan małżeński generuje mnóstwo problemów. W jednym domu mieszkają dwie osoby o różnych charakterach i temperamentach.

Życie po rozwodzie

Po rozwodzie trzeba postarać się jak najszybciej stanąć na własne nogi. Szczególnie trudno może być kobiecie, która do tej pory nie pracowała i nie utrzymywała się samodzielnie. Takiej kobiecie może być trudno znaleźć pierwszą pracę, która pozwoli jej na samodzielne utrzymanie. Może ona liczyć na alimenty od byłego partnera, jeżeli rozpad pożycia nastąpił z winy mężczyzny. Dobrze jeżeli obie strony mają przy sobie szczerych i oddanych przyjaciół, którzy pomogą pozbierać się po rozstaniu. Wtedy zdecydowanie szybciej kobieta i mężczyzna zapomną o byłych partnerach. Wsparcie może oczywiście obejmować przyjaźń, spotkania przy kawie, cieście, wspólne spędzanie czasu, ale też pomoc w codziennych sprawach. Komuś kto przez kilkanaście lat żył w związku małżeńskim jest bardzo trudno odnaleźć się w samotnym życiu. Trzeba na nowo nauczyć się rozwiązywania problemów. Do tej pory zawsze można było liczyć na pomoc partnera. Zarówno kobiecie jak i mężczyźnie może być trudno przejść przez ten czas.

Jak zapomnieć o byłym?

jak zapomnieć o byłymTrzeba jednak pamiętać o tym, że czas leczy rany i kiedyś w końcu nadejdzie normalność. Nie jest łatwo zapomnieć o byłym partnerze, szczególnie jeżeli łączą nas z nim dzieci. Dzieci absolutnie nie powinny być stroną poszkodowaną przy rozstaniu dorosłych. Dziecku należy zapewnić na tyle normalny i bezpieczny świat na ile jest to możliwe. Żona traci męża, mąż traci żonę, ale dziecko nie może tracić rodziców. Dziecko ma prawo do spotkań zarówno z mamą jak i z tatą. Oczywiście wyjątkiem są sytuacje kiedy jeden z rodziców krzywdzi dziecko – wtedy absolutnie spotkania powinny być zakazane i powinno być to ustalone sądownie. Jeżeli nastąpił całkowity rozpad więzi pomiędzy kobietą a mężczyzną, sąd nie ma innego wyjścia, jak ogłoszenie rozwodu. Jest to bolesne dla obu stron. Praktycznie każdy człowiek uznaje rozwód w swoim życiu za pewnego rodzaju porażkę. Oczywiście nie powinna tak myśleć kobieta, która padła ofiarą przemocy domowej, ponieważ akurat dla niej rozwód jest wybawieniem, a nie porażką. Warto, aby młodzi ludzie stojąc na ślubnym kobiercu, zdawali sobie sprawę z tego co przyrzekają i jakie są konsekwencje tej przysięgi. Tylko wtedy można liczyć na to, że ludzie będą odpowiedzialnie podchodzili do słów, które wypowiadają.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here