Jakie okna tarasowe wybrać

Wielu posiadaczy domów jednorodzinnych decyduje się na zbudowanie tarasu. Wyżej wspomniany stanowi świetne miejsce do wypoczynku na łonie natury, a przy okazji, ze względu na to, że jest połączony z domem okazuje się być chętniej użytkowany niż ogród. O funkcjonalności wyżej wspomnianego decydują również odpowiednie drzwi, o których powiemy sobie w tym artykule.

Drzwi tarasowe otwierane na zewnątrz

Pierwszym z rodzajów drzwi, które sprawdzą się w przypadku tarasu, są drzwi tarasowe otwierane na zewnątrz. Jak się okazuje wiele osób decyduje się na ich wybór, ponieważ jest to klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie. Tego typu drzwi tarasowe można otworzyć zarówno na oścież jak i uchylić.

To, co może w ich przypadku okazać się minusem, to niewątpliwie brak możliwości zamknięcia ich od zewnętrznej strony. Jest to utrudnienie z tego względu, że w momencie grillowania na tarasie, dym wdziera się do wnętrza domu.

Drzwi tarasowe przesuwne

Jak się okazuje, świetnym rozwiązaniem jeśli chodzi o drzwi tarasowe są drzwi tarasowe przesuwne. W przeciwieństwie do tych klasycznych, można je zasunąć pozostając na tarasie, dzięki czemu wspomniany wcześniej dym nie dostanie się do wnętrza domu.

Co ważne, sam proces otwierania i zamykania tego typu drzwi przebiega sprawnie, w związku z czym jest to niewątpliwie kolejny plus ich posiadania. Dzięki temu, że drzwi tarasowe przesuwne można rozsuwać na dowolną szerokość, wnoszenie przedmiotów o dużych gabarytach za ich pośrednictwem przebiega w łatwiejszy sposób.

Drzwi tarasowe podnoszono- przesuwne

Drzwi tarasowe podnoszono- przesuwne charakteryzują się tym, że ich skrzydła znajdują się na dwóch odrębnych prowadnicach. Tego typu rozwiązanie pozwala na chowanie jednego okna skrzydła w drugie w momencie jego otwierania. Tego typu drzwi tarasowe są bardzo łatwe w obsłudze, w związku z czym poradzi sobie z nimi zarówno dorosły jak i dziecko.

Ponadto dużym plusem tego typu drzwi jest ich niski próg, w związku z czym ryzyko potknięcia się w trakcie przechodzenia przez nie jest praktycznie zerowe. Jest to dobra informacja zarówno dla dzieci, osób starszych jak i również osób niepełnosprawnych. Minusem jaki można wskazać w przypadku tego typu drzwi, to niewątpliwie ich wysoka cena.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here