kryzys wieku średniego

Kryzys wieku średniego jest bardzo często przedmiotem żartów i docinek ze strony młodszych. Zjawisko to jednak faktycznie ma miejsce i na co dzień dotyka setki tysięcy mężczyzn w średnim wieku. Z naukowego punktu widzenia bardzo ciężko jest powiedzieć, co tak naprawdę kieruje panów, że nagle się zmieniają i nic już nie jest dla nich takie jak dawniej.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/kryzys-wieku-sredniego/

Kryzys wieku średniego – zacznijmy od początku

Wcześniej naukowcy twierdzili, że kryzys wieku średniego dopada mężczyzn w okolicach pięćdziesiątki. W dzisiejszych czasach niestety ta granica mocno się przeciera i kryzys dopada mężczyzn już około trzydziestki i to w tym wieku tracą oni sens życia. Mimo że mają kochające rodziny. Cudowne żony, zdrowe dzieci i mieszkania/domy, bardzo często odnoszą wrażenie, że niczego w życiu nie osiągnęli. Wszystko przestaje ich nie cieszyć i uważają, że są już tylko na przegranej pozycji, a lata ich świetności minęły. Niestety to  wtedy zaczynają oni mieć strasznie dziwne pomysły, które bardzo często mają bezpośredni wpływ na ich bliskich.

Co się dzieje mężczyznom, gdy nastaje ich kryzys wieku średniego?

Większość mężczyzn zaczyna przesadnie o siebie dbać. Niestety nie jest to pozytywne, ponieważ zaczynają się oni rozglądać za innymi kobietami. Żony przestają być dla nich atrakcyjne, tak jak były na początku związku.Czują potrzebę przygody, którą zapewnić im mogą młodsze od nich kochanki.

Do tego dochodzą również luksusowe przedmioty, którymi mężczyźni zaczynają się coraz bardziej otaczać. Panowie zaczynają nagle nosić spodnie ze skóry, zapuszczają zarost, a w szczególności brody. Na rękach ląduje droga biżuteria oraz zdarzają się tatuaże. Jednak to nie wszystko. Na horyzoncie pojawia się także żywe zainteresowanie luksusowymi samochodami, a także zagranicznymi tropikalnymi wycieczkami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here