Laser frakcyjny co2 – o co w tym chodzi?

0
1648

Laser frakcyjny jest nowoczesnym urządzeniem pozwalającym w skuteczny i szybki sposób uporać się z niechcianymi niedoskonałościami na skórze w postaci zmarszczek, rozstępów czy tez blizn. Na tego typu zabiegi z użyciem innowacyjnego lasera decyduje się coraz więcej osób ze względu na możliwość uzyskania pożądanych efektów.

Laser frakcyjny co2 – o co w tym chodzi?

Osoby borykające się z nieestetycznie wyglądającymi zmarszczkami i przebarwieniami mogą obecnie pozbyć się niechcianych zmian na skórze przy pomocy innowacyjnego urządzenia w postaci lasera frakcyjnego co2. Zabieg ten opiera się na zjawisku nazywanym fototermolizą frakcyjną.

Energia emitowana przez laser frakcyjny co2 konkretną długość fal, które pochłaniane są przez fotoakceptory znajdujące się w tkance skóry. Na skutek podgrzewania znajdującej się w tkankach wody, wydzielane jest ciepło, które z kolei powoduje mikrouszkodzenia i dochodzi do przerwania ciągłości skóry. W ten sposób skóra zaczyna się coraz szybciej regenerować i zostaje też przyśpieszony proces gojenia
blizn.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg z użyciem lasera frakcyjnego co2?

Z zabiegów wykorzystujących laser frakcyjny co2 mogą korzystać zarówno panie, jak i panowie. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób pragnących pozbyć się zmarszczek, blizn (w tym blizn potrądzikowych, pooparzeniowych i pooperacyjnych), rozstępów, pomarszczonych dłoni i przebarwień skórnych.

Osoby korzystające z laseroterapii mogą liczyć na uzyskanie bardzo szybkich efektów z zabiegu laseroterapii. Zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu. Oprócz pozbycia się niechcianych zmian skórnych, na skutek działania wiązki lasera dochodzi do widocznego odmłodzenia skóry, wyrównania jej kolorytu i do zwiększenia się jej sprężystości.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania lasera frakcyjnego co2?

Chociaż korzystanie z lasera frakcyjnego co2 jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem, to jednak nie wszyscy mogą z niego korzystać. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża i karmienie piersią. Podobnie zresztą jest z bielactwem czy łuszczycą w miejscu poddawanym zabiegowi.

Laser frakcyjny nie może być stosowany w przypadku świeżej opalenizny, przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, spożywania alkoholu w czasie krótszym niż doba przed zabiegiem, chorób nowotworowych, padaczki, cukrzycy czy rozrusznika serca.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here