kosmetyki
fot.: pexels.com

Kwestie związane z pielęgnacją, wbrew pozorom nie dotyczą tylko kobiet. Każdy mężczyzna niezależnie od wieku, w swojej kosmetyczce powinien zawsze posiadać niezbędne produkty pielęgnacyjne. Jakie kosmetyki są polecane mężczyznom i dlaczego są one tak istotne?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jakie-kosmetyki-dla-faceta-i-dlaczego/

Kosmetyki męskie – czym się różnią od produktów dla kobiet?

Warto zacząć od tego, dlaczego panowie wymagają odrębnych produktów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim, formuła kosmetyków dla mężczyzn, musi spełniać specyficzne potrzeby ich skóry. Chociaż mało kto zdaje sobie z tego sprawę, różni się ona od skóry kobiecej. Jest to uwarunkowane predyspozycjami biologicznymi.

Skóra męska jest znacznie grubsza. Jest to związane z zarostem, przez który męska cera musi być bardziej odporna na wyrastanie i usuwanie twardych, mocnych włosów. Ponadto, jest bardziej tłusta. W związku z czym, skóra doznaje naturalnego nawilżenia.

Ponadto, skóra męska ma znacznie większe zagęszczenie naczyń krwionośnych. Można to zauważyć w szczególności w obrębie kości policzkowych. Na skórze męskiej znajduje się również więcej gruczołów łojowych. W porównaniu do kobiet, są one większe, a sama ich praca – bardziej aktywna.

Niezbędne kosmetyki pielęgnacyjne dla mężczyzn

Pielęgnacje twarzy każdego mężczyzny, powinno się zacząć od określenia jej aktualnego stanu. Cera powinna mieć zapewniony odpowiedni komfort, zdrowy wygląd oraz wyeliminowanie powstałych wcześniej niedoskonałości.

Wówczas, można dobrać produkty, wśród których nie powinno zabraknąć płynu do mycia twarzy, preparatu łagodzącego skórę po goleniu oraz krem na dzień i na noc. Nie należy jednak zapominać także o oczyszczaniu, które jest istotnym elementem pielęgnacji nie tylko kobiecej. Oczyszczanie najlepiej wykonywać przy użyciu przeznaczonego do tego preparatu. W tym celu, przydatny będzie odpowiedni żel do mycia twarzy, który sumie nagromadzone na powierzchni skóry zanieczyszczenia.

Panowie, którzy na co dzień noszą brodę lub wąsy, powinni zaopatrzyć się także w żel do mycia twarzy i zarostu. Taki produkt skutecznie zmiękczy zarost, pozwoli utrzymać go w czystości i pozostawi przyjemny zapach.

Przeczytaj też: http://www.bursztynia.pl/pielegnacja-rudych-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here