Jakie smartwatche do pływania wybrać?

Nowoczesne smartwatche do pływania są najlepszym uzupełnieniem smartfonów, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem. Pamiętać należy jednak o tym, że nie każdy sprzęt dobrze radzi sobie w kontakcie z wodą.

Na co zwrócić uwagę?

Porządne smartwatche do pływania powinny charakteryzować się wieloma ciekawymi funkcjami, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas codziennych treningów na basenie. Dzięki elektronicznym zegarkom można na bieżąco monitorować swoją aktywność fizyczną. Dobry smartwatch od renomowanego producenta zaspokoi oczekiwania nie tylko profesjonalistów, ale również osoby, które dopiero rozpoczynają treningi.

Wysokiej jakości sprzęt można kupić już za niecałe 500zł. Na start nie warto inwestować w najdroższe modele. W przypadku tych urządzeń liczy się nie tylko funkcjonalność, ale również stylistyka o której nigdy nie można zapominać.

Czym charakteryzuje się dobry smartwatch?

Smart zegarki wykorzystywane są przede wszystkim do wyświetlania powiadomień bezpośrednio z telefonu komórkowego, dlatego też muszą mieć zapewnioną niezawodną łączność Bluetooth. Godne polecenia są modele, które korzystają przynajmniej z standardu Bluetooth 4.0.

Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie upewnić się, czy smartwatch do pływania bez żadnego większego problemu współpracować będzie z naszym telefonem. Przy inwestycji w tanie urządzenia od mało znanych producentów, mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy. Przed nową inwestycją warto dla pewności odwiedzić stronę producenta.

Sportowe smartwatche

Smartwatche do pływania i wielu innych sportów wykorzystywane są także do mierzenia aktywności fizycznej. Standardem jest nie tylko krokomierz, ale przede wszystkim wodoszczelna obudowa. Niektóre modele odporne są tylko na deszcz i zachlapanie, ale w żadnym wypadku nie można w nich pływać. Warto zwrócić na to uwagę zwłaszcza, jak kupuje się drogi sprzęt.

Dobry smartwatch do pływania powinien posiadać także pulsometr, dzięki któremu będzie można na bieżąco mierzyć swoje tętno. Najlepsze jakościowo modele są w stanie zmierzyć również temperaturę naszego ciała. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwracać uwagę na wytrzymałość baterii, która w tym konkretnym sprzęcie odgrywa bardzo ważną rolę. Najlepsze modele potrafią wytrzymać nawet ponad miesiąc i to nimi warto się zainteresować.

Smartwatche do pływania dostępne są w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here