drżenie rąk

Trzęsące się ręce to jedyne z najpopularniejszych drżeń – mimowolnych, rytmicznych i oscylacyjnych ruchów partii ciała. Sytuacje, w jakiej się pojawiają, pozwalają rozłożyć je na drżenia statyczne (w spoczynku), w konkretnej pozycji (posturalne), podczas dowolnego ruchu (kinetyczne) a w trakcie pewnych pracy (zadaniowe). Wszystek z nas doświadczył tzw. drżeń fizjologicznych, jakie mogą być i w czasu aktywności, jak i spoczynku. Bardzo często dostrzega się je w sytuacjach stresowych. Jak sobie z nimi radzić?

Czemu drżą ci ręce?

Drżenie rąk to dość częsta dolegliwość. Momentami idzie chociażby o podekscytowanie lub lęk przed klasówką lub ważną rozmową w pracy, zatem po prostu o wielkie emocje. W takich formach jest to odpowiedź organizmu na sytuacje, jakie podświadomość uważa za stresowe. Bardzo doraźnym wyjściem jest tutaj zazwyczaj uporanie się z etiologią kłopotu (np. niektórym starczy po prostu przygotować się do testu) i parę technik relaksacyjnych. Innym razem jest toż brak pewnych składników odżywczych. Na to działa wprowadzenie właściwych elementów do kuracji oraz suplementacja. Z innej strony, zdarza się, iż drżenie rąk sygnalizuje poważną przypadłość, której nie można ignorować.

sposoby na drżenie dłoni- skuteczne

Trzęsące się ręce – lub toż impuls do lęku?

Drżenia fizjologiczne – obok parkinsonowskich i samoistnych (przypadłość Minora) to największe rodzaje drżeń, z którymi cierpiący zgłaszają się do lekarza. Co interesujące, częściej doskwierają seniorom, a nie omijają również młodszych osób. Trzęsące się ręce to same z najpopularniejszych drżeń fizjologicznych; w wielu przypadkach ich podstawą jest tak niepokój. Jak je zidentyfikować? Zwykle amplituda takich drgań jest niska, za to znaczy je wielka częstotliwość. Nie usługa ich nie zauważyć. Jeśli symptom pojawia się pod wpływem lęku, zazwyczaj nie jest powodem do zmartwień. Mimo to należałoby skonsultować się z lekarzem, bo drżenia mogą te świadczyć o dolegliwościach układu nerwowego lub innych patologiach. Amplituda drgań czasem spędza w sytuacjach napięcia nerwowego – wówczas czujesz, że ręce trzęsą się jeszcze bardziej. W takiej sytuacji ma się o wzmożonym drżeniu fizjologicznym. Często symptom asystuje postawie, jaka potrzebuje przeciwstawienia się grawitacji (drżenie posturalne) i jest szczególnie kłopotliwy w sprawach towarzyskich.

Jak zapanować nad drżeniem rąk?

Jak zapanować nad wzmożonym drżeniem fizjologicznym? Należy usunąć jego etiologię – jak to stres, powinnaś zaznajomić się nad nim być także redukować jego siłę. W takich przypadkach lekarz może przesądzić o dostarczeniu niskich dawek środka z kategorii beta-blokerów działającego przeciwlękowo (propranolol). Należałoby poznać przynajmniej parę technik radzenia sobie strachem i wybrać tę, jaka sprawdza się w twoim przypadku. Co robić, gdy jesteś zdenerwowana i czujesz, że dłonie zaczynają drgać? Spróbuj skupić się na działaniu, nie na emocjach – wbrew pozorom to świetny forma na stres i zajmujące się ręce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here