suche oczy

Zmęczone oczy mogą być istotnym kłopotem. Niejednokrotnie jest toż efekt za długiej pracy przy komputerze, maratonów filmowych, a nawet długotrwałej lektury książek lub prasy. To niezwykle często pojawia się odczucie suchości, palenie, dyskomfort, jakie mogą utrudniać odpowiednie funkcjonowanie.

Suche oczy – jak leczyć?

Kłopot suchych oczu spotyka osoby spędzające mnóstwo godzin przed komputerem czy telewizorem. Sygnały zespołu suchego oka takie jak palenie, odczucie „piasku pod powiekami”, nacisk iż być także spotęgowany byciem w suchych i klimatyzowanych wnętrzach. Im dłużej pracujemy przed monitorem komputera, tym rzadziej mrugamy, co powoduje, że nasze oczy się wysuszają i nie są właściwie nawilżone. Warto mieć świadomość, że dolegliwości te mogą się zwiększać wraz z wiekiem i częściej są u kobiet w okresie pokwitania. Elementem wzrostu mogą być te przebyte choroby lub urazy, a także operacje laserowej korekty wzroku. To wszystko może osłabiać nasze oczy i skutkować, że będą niezwykle podatne na to schorzenie. Wyjściem tego faktu mogą być krople do zmęczonych oczu. Ich istotnym zadaniem jest przywrócenie właściwego nawilżenia gałek ocznych. Dostępne są bez recepty, to ich kupuj nie powinien mieć kłopotu. Warto jednak sięgać po środki pozbawione substancji konserwujących, które mogą również podrażniać oczy.Ponadto w czasie pracy przed komputerem winni robić systematyczne przerwy. Najlepiej co pół godziny, a także wykonywać określone ćwiczenia. Dobrze sprawdzi się spoglądanie w dal, mruganie, a także krótki spacer. Nie zapominajmy też o wietrzeniu pomieszczenia.

sposób na podrażnione oczy

Zdrowe oczy – istotna jest dieta

Wielkie zdecydowanie w życiu właściwego stanu naszego wzroku odgrywa to, co jemy. Nasz jadłospis winien obfitować w określone witaminy, antyoksydanty i elementy odżywcze. W związku z tym warto sięgać po następujące artykuły:
•szpinak,
•jarmuż,
•szczypiorek,
•cukinię,
•kapustę,
•ziemniaki,
•dynię,
•czerwone winogrona.
Nie unikajmy również ryb, szczególnie zalecane są tłuste gatunki, które ważne są w kwasy omega-3. A w naszym menu powinny znaleźć się łosoś, makrela, a także tuńczyk. Gdy wybieramy mięso, to stosujmy się na wołowinę, która obfituje w cynk, redukujący negatywny nacisk czynników zewnętrznych na oczy. Również włączmy do swego codziennego menu czerwone i pomarańczowe warzywa. Są one bardzo istotny dla oczu antyoksydant, którym jest luteina. Zabezpiecza ona wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego oraz przeciwdziała zwyrodnieniu barwnikowemu siatkówki i zaćmie. Luteinę możemy wykorzystywać i z dostępnymi na rynku suplementami kuracji. Niejednokrotnie są w formie kapsułek, rzadziej w formie drażetek, pigułek musujących lub pigułek do ssania.

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Oczy a ich oprawa to ostatni z najważniejszych elementów kobiecej urody. Skóra wokół oczu nie ma wyściółki tłuszczowej i jest tylko 0,5 mm grubości, jak w innych partiach twarzy jest cztery razy grubsza. Skóra tychże stron jest przez to bardzo delikatna, wrażliwa i podatna na rozdrażnienia spowodowane niewłaściwie dobranymi środkami kosmetycznymi, niewłaściwą pielęgnacją domową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here