Jak szybko schudnąć bez diety?

Różnorodnych diet jest tak wiele, że gdyby ktoś chciał je wszystkie przetestować, prawdopodobnie poświęciłby na to połowę swojego życia. Ludzie od lat zmagają się z problemami związanymi z sylwetką, a dietetycy i specjaliści od żywienia wychodzą na przeciw ich kłopotom i przygotowują dla nich coraz dziwniejsze programy, mające na celu usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z ciała. Diety bywają skuteczne, ale są bardzo męczące. Często też prowadzą do pojawienia się niechcianego i przerażającego efektu jojo – gdy człowiek ukończy swoją dietę, jest nią już tak przemęczony, że niemalże od razu rzuca się na wszystkie zakazane produkty i tym sposobem ponownie przybiera na wadze. Po co natomiast aż tak się męczyć i jeszcze nic na tym nie zyskiwać, skoro można zadbać o swoją sylwetkę bez tych wszystkich wyrzeczeń. Jak szybko schudnąć bez diety? Trzeba po prostu zainteresować się zdrowym żywieniem i raz na zawsze zmienić swoje stare nawyki dotyczące jedzenia.

Jak szybko schudnąć bez diety? 5 kroków!

Krok 1 – rezygnacja ze słodyczy i fast-foodów

rezygnacja ze słodyczy i fast-foodówDieta oparta wyłącznie na przetworzonych produktach spożywczych nigdy nie zapewni nikomu doskonałej sylwetki. Teoretycznie można chudnąć, jedząc wyłącznie samą czekoladę (o ile utrzymana zostanie niższa podaż kaloryczna), jednakże nie jest to najzdrowsze i najprzyjemniejsze rozwiązanie. Nikt przecież nie naje się nawet trzeba tabliczkami mlecznego wyrobu. Przeciętny czekoladowy batonik zawiera aż 300 kalorii, a tuż po jego zjedzeniu człowiek ponownie odczuwa silny apetyt, gdyż po spożyciu takich przekąsek błyskawicznie wzrasta poziom insuliny we krwi. Najlepiej ograniczyć je do minimum i pozwalać sobie na nie maksymalnie raz w tygodniu. Fast-foody też nie będą zbyt dobrym wyborem – już w jednym hamburgerze mieści się prawie tysiąc kalorii.

Krok 2 – picie wartościowych napojów

Czasem też przyczyną otyłości bądź nadwagi może być spożywanie wielu dodatkowych kalorii w postaci napojów. Nikt się nad nimi nie zastanawia. Ludzie sięgają po colę czy owocowy sok, gdy zaczynają odczuwać silne pragnienie, a potem dziwią się, że masa ich ciała stale wzrasta. Tego rodzaju napoje ani nie nawadniają organizmu, ani też nie hamują apetytu. Są kompletnie bezwartościowymi produktami, działającymi tylko w jeden negatywny sposób. Zawierają ogromną ilość kalorii i z tego powodu mogą osłabiać efektywność nawet najlepiej zbilansowanej diety. Gazowane napoje czy nawet owocowe soki muszą pójść w odstawkę. Doskonale zastąpi je zwykła woda (najlepiej te mineralna), ziołowe napary, zielona lub czerwona herbata, a nawet kawa z dodatkiem niewielkiej ilości mleka.

Krok 3 – wzbogacenie diety o zdrowe i niskokaloryczne produkty

wzbogacenie diety o zdrowe i niskokaloryczne produktySkoro zatem podczas odchudzania nie można spożywać fast-foodów i słodyczy, czym należy się odżywiać, aby efektywnie gubić swoje zbędne kilogramy? Otóż cała dieta powinna się opierać na niskokalorycznych, wartościowych i jak najmniej przetworzonych produktach. Musi dostarczać organizmowi odpowiednią ilość wszystkich składników odżywczych. Najlepszymi źródłami węglowodanów będą więc ciemne makarony, brązowy ryż, różnego rodzaju kasze czy żytnie pieczywo, a także owoce i warzywa, płatki owsiane bądź wafle ryżowe. Dobrej jakości białko można znaleźć w chudym mięsie (wołowinie, kurczaku i indyku), rybach, jajkach, twarogu i wyrobach nabiałowych – jeżeli komuś trudno jest je uzupełnić, warto też wzbogacić dietę o specjalne odżywki dla sportowców. Źródłem tłuszczy będą z kolei oleje roślinne, smalec czy orzechy. Dobrze zbilansowana dieta odżywi cały organizm i doskonale zahamuje uczucie głodu.

Krok 4 – aktywność fizyczna

Jak szybko schudnąć bez diety? Aby zrobić to w naprawdę wyjątkowym tempie, warto dodatkowo zadbać o pracę swojego układu metabolicznego poprzez zainteresowanie się aktywnością fizyczną. Ruch to najlepszy sposób na utratę zbędnych kilogramów. Uprawiając regularnie jakikolwiek sport, można spalać w ciągu dnia nawet kilkaset dodatkowych kalorii, a jest to równowartość solidnego pączka czy obiadu składającego się z makaronu, mięsa i warzyw. Tak naprawdę rodzaj aktywności fizycznej nie ma większego znaczenia, ale jeśli komuś zależy na rzeczywiście jak najszybszej utracie zbędnych kilogramów, powinien on wykonywać treningi interwałowe. Szybki sprint połączony z klasycznym marszem efektywnie pobudzi cały organizm i nawet wykonywany wyłącznie dwa razy w tygodniu okaże się najlepszym sposobem na przyspieszenie metabolizmu.

Krok 5 – dodatkowe wskazówki

Istnieje jeszcze wiele dodatkowych trików, które warto zastosować podczas odchudzania. Jednym z nich będzie korzystanie z małych talerzy. Jedząc z dużych naczyń, człowiek automatycznie zaczyna nakładać na nie większe ilości żywności. Robi to zupełnie podświadomie – ma jeszcze trochę miejsca, dlatego wypełnia je sałatką czy kolejnym kawałkiem mięsa. Czasem też uczucie głodu mylone jest z pragnieniem, dlatego mając ochotę na zjedzenie czegoś zakazanego, warto spróbować napić się wody czy nawet przejść się na świeżym powietrzu, aby zapomnieć o swojej zachciance. Metod na oszukanie głodu jest naprawdę wiele.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here