elektromonter

Montaż instalacji elektrycznych nie należy do najłatwiejszych obowiązków. Jest to bowiem praca bardzo ciężka i niezwykle odpowiedzialna. Zastanawiając się nad podjęciem takiej kariery zawodowej, z pewnością zastanawialiśmy się jak to wygląda w przypadku zarobków. Poniżej przedstawione są czynniki od których zależą zarobki elektromontera, a także mediana zarobków elektromontera w naszym kraju.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/elektromonter-ile-zarabia/

Od czego będą zależały zarobki elektromontera?

Będą one należały przede wszystkim od branży, w której pracujesz. Twój pracodawca będzie docenia doświadczenie oraz solidność wykonywanej przez ciebie pracy. Mimo tego że zazwyczaj pracować będziesz na etacie, obowiązki, które będziesz wykonywał w ramach danego projektu mogą być różne. Jeżeli jesteś szczególnie dobrym pracownikiem z pewnością będziesz mógł liczyć na premię. Około 26% wszystkich elektromonterów w naszym kraju przyznało, że co miesiąc dostają premię. Wpływ na zarobki ma również wielkość firmy w której jesteśmy zatrudnieni. Od tego zależy również jej rodzaj. W zależności od regionu zarobki są zmienne. Czasami wpływ na to ma również sezon czy pora roku.

Mediana zarobków elektromontera w naszym kraju

Według serwisów branżowych w naszym kraju elektromonter zarabia średnio 4280 zł. Jest to mediana, w której uwzględnione są wszystkie rodzaje działalności oraz typy zatrudnienia które można w ramach jej podjąć. Dane pokazują, że około 94% elektromonterów w Polsce zatrudnionych jest na etacie, czyli na warunkach umowy o pracę. Połowa z nich zarabia wynagrodzenie znajdujące się w granicy od 3600 zł do 5130 zł. Ponadto ćwierć tych osób zarabia powyżej i poniżej tych kwot. Wszystkie powyższe kwoty podawane są w kwotach brutto w rozliczeniu miesięcznym. Znacznie lepiej będą wyglądały zarobki właściciela firm elektromonterskich. Właściciel biura projektowego instalacji elektrycznych może liczyć na zarobki rzędu od 10 do 15 tyś. 

Ile zarobi elektromonter za granicą?

Zagraniczne budowy oraz firmy w dużym stopniu potrzebują usług elektromonterów. Jeżeli myślimy o pracy w takim zawodzie za granicą, to możemy zauważyć że zarobki będą zdecydowanie wyższe. Dla przykładu podamy Szwajcaria. W tym kraju elektromonter, który ma potwierdzone kwalifikacje EFZ może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4475 Franków miesięcznie. Wyższa pensja, ponieważ około 5000 franków czeka na ciebie po 5 latach stażu zawodowego. Oferty pracy elektromontera w Niemczech z kolei plasują się na kwoty od 2200 do 3000 € miesięcznie. Należy zatem zastanowić się, czy korzystniejszy będzie wyjazd za granicę i zarabianie tam jako elektromonter. 

Zobacz też: http://www.bursztynia.pl/elektromonter-praca-etat-wlasna-firma/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here