ból głowy

Zatokowy ból głowy nie jest jednostką chorobową, jet wyłącznie objawem w przypadku zapalenia zatok. Jeżeli zależy nam, by się go pozbyć, najpierw powinniśmy odnaleźć i wyleczyć przyczynę.

Jak rozpoznać zatokowy ból głowy?

Ból głowy jest jedną z najczęściej występujących dolegliwości, które potrafią dość mocno utrudnić codzienne życie. Przyczyn tego powszechnego problemu może być kilka, jednak jeżeli przyczyną są zainfekowane zatoki, to problemu nie można bagatelizować. Nieleczone zapalenie zatok, które ma charakter przewlekły może doprowadzić do groźnych powikłań, taki jak: nieustające bóle głowy, stany ropne, a nawet zakrzepica zatok żylnych. Aby nie mieć z tym problemu, należy wiedzieć jak rozpoznać zatokowy ból głowy. Tylko wtedy jesteśmy w stanie skutecznie wyleczyć tą dolegliwość.

Objawy zapalenia zatok

Najszybciej i najłatwiej jest postawić diagnozę, jeżeli dopadła nas infekcja. W takiej sytuacji czujemy się osłabieni, senni i przemęczeni. Do tego dochodzi ból głowy, któremu towarzyszy zapalenie zatok. Zapalenie zatok z kolei objawia się: zatkanym nosem, katarem oraz stanem podgorączkowym. Wtedy możemy być pewni, że ból głowy, który się pojawił nie jest zwykłym bólem, tylko został wywołany stanem zapalnym zatok.

Leczenie powinniśmy zacząć od zatok, ponieważ jeżeli będą one nadal zainfekowane, to nigdy nie pozbędziemy się uciążliwego kłopotu, jaki jest ból głowy.

Przeczytaj też: http://www.bursztynia.pl/keratynowe-prostowanie-wlosow-bezpieczne/

Zatokowy ból głowy – czym się charakteryzuje?

Większość osób nie ma problemu z rozpoznaniem, nawet bardziej ostrego, zapalnego bólu głowy. Gdy ból, który odczuwamy jest pulsujący i rozpierający, a ponad to nasila się podczas schylania głowy, jest to znak że powinna nam się zapalić czerwona lampka. Może to być sygnał, że powinniśmy załagodzić objawy zainfekowanych zatok.

Kolejnym znakiem, który powinien zwrócić naszą uwagę jest ból głowy, pojawiający się w trakcie wysiłku fizycznego. Oprócz tego zatokowy ból głowy może również się nasilić, gdy leżymy lub nad ranem po przespanej nocy.

Zatokowy ból głowy jest ciężkim rodzajem bólu. Bardzo często osoby, które dopadł maja nawet problemy ze snem. Przez co są jeszcze bardziej rozbicie i przemęczeni w ciągu dnia. Bardzo ważna w takiej sytuacji, jest szybka reakcja. Jeśli dostrzeżemy u siebie ból głowy, taki jak opisany powyżej, powinniśmy wybrać się do lekarza, który wybierze dla nas odpowiednie leczenie.

Źródło: https://www.anjanka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here