Jak zrobić kreskę?

Odpowiednio wykonany makijaż może znacznie wpłynąć na nasz wygląd. Jednak warto zadbać tu o użycie prawidłowych technik. Jak zrobić kreskę? Jaką technikę wybrać? Tylko wtedy uzyskamy zadowalające rezultaty. Oczywiście wszystko musi być dostosowywane do indywidualnych potrzeb.

Na samym początku warto dokładnie przeanalizować swoją urodę

Na samym początku warto dokładnie przeanalizować swoją urodęPomoże nam to ustalić jakie słabsze strony posiadamy. Dopiero wtedy będziemy w stanie znaleźć idealny sposób tuszowania. Równocześnie jednak musimy wiedzieć co jest naszym atutem. Szczególnie jeśli czujemy się dobrze z tymi cechami własnego wyglądu. Warto wtedy odpowiednio je uwydatnić i sprawić, że będą znacznie bardziej zauważalne. Podbuduje to naszą pewność siebie i równocześnie znacznie wpłynie na kreowany wizerunek.

Przy pomocy makijażu możemy skupić uwagę innych osób na tym co jest w nas najlepsze. Warto świadomie z tego korzystać. Szczególnie jeśli lubimy się malować i testowanie nowych kosmetyków sprawia nam przyjemność.

Podstawą jest oczywiście dopasowanie idealnego podkładu. Jego odcień możemy określić poprzez dokładną analizę naszej skóry. Warto skupić się na tym jakie tony dominują. Większość osób możemy przypisać do konkretnej tonacji. Wyróżnia się ciepłe lub chłodne odcienie. Jednak występują również neutralne typy urody. Z uwagi na to warto skupić się na dostrzeganiu niewielkich różnic. Może to nam znacznie pomóc przy dopasowywaniu podkładu. Dobrym pomysłem jest również przetestowanie go. Należy jednak robić to w świetle naturalnym. Dopiero wtedy będziemy w stanie ocenić jak wygląda w rzeczywistości. Istotne jest również, aby nie porównywać tego do cery.

Twarz ma tendencję do czerwienienia się

Równocześnie u większości osób nie jest tak samo opalona jak ciało. Z tego powodu podkład powinien być dopasowywany do tułowia. Pozwoli nam to uzyskać spójny i bardzo naturalny efekt. Idealnym miejscem na sprawdzanie odcieni jest szyja lub okolice obojczyków. Da nam to możliwość porównania ze sobą różnych wariantów. Dopiero na tej podstawie możemy dokonać ostatecznego wyboru.

W podobny sposób należy szukać korektora pod oczy. Jednak on powinien być o ton jaśniejszy. Dzięki temu z łatwością wymodelujemy naszą twarz i nadamy jej trójwymiarowości. W kwestii pudru warto postawić na neutralność. Ważniejsze są właściwości niż konkretna barwa. Z uwagi na to najlepiej wypadną transparentne produkty, które nie zmieniają koloru podkładu. Kolejnym bardzo ważnym elementem makijażu są oczywiście oczy.

Warto wiedzieć jak zrobić kreskę w prawidłowy sposób

Warto wiedzieć jak zrobić kreskę w prawidłowy sposóbWymaga to uwzględnienia kształtu oka. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie zaplanować odpowiedni przebieg linii. Może to znacznie wpływać na nasz cały wygląd. Z uwagi na to warto zrobić to starannie. Szczególnie jeśli chcemy przy okazji zatuszować mankamenty. Poprzez odpowiednie zrobienie kreski możemy znacznie otworzyć oko i podkreślić nasze spojrzenie.

Ze względu na to dobrym pomysłem jest przetestowanie różnych wariantów. Na tej podstawie ocenimy co sprawdza się u nas najlepiej. Kolejnym aspektem jest wybranie kosmetyku. Doskonale sprawdzą się oczywiście produkty wodoodporne. Szczególnie jeśli zależy nam na bardzo graficznym efekcie. Do rozmazywania łatwiejsze będą kredki. Przy ich pomocy jesteśmy w stanie bardzo delikatnie zarysować linię rzęs. Możemy tu sięgnąć również po brązy zamiast klasycznej czerni. Sprawdzi się to szczególnie w dziennym makijażu blondynek. Warto skupić się wtedy na subtelności i jedynie lekkim podkreślaniu urody.

Warto postawić na jakość

Jeśli chodzi o akcesoria warto postawić na jakość. W większości przypadków konieczne będzie dokupienie pędzla. Szczególnie jeśli kosmetyk nie posiada aplikatora. Należy wtedy przetestować różne warianty. Nie ma modeli uniwersalnych, które sprawdzą się u każdego. Zależy to od wielu czynników. Z uwagi na to dopiero po przyjrzeniu się konkretnym cechom danych pędzli jesteśmy w stanie wybrać ten najlepszy dla nas. Przy kreskach istotna jest precyzja. Warto kierować się w stronę bardzo cienkich modeli, które dają nam pełną kontrolę nad rysowaną linią. Znacznie ułatwi nam to wypracowanie prawidłowego kształtu.

Kolejnym ważnym elementem są oczywiście rzęsy

Bez nich makijaż nie jest kompletny. Z tego powodu warto dbać o prawidłowe podkreślenie ich. Kluczowe jest tu dokładne rozdzielenie poszczególnych włosków. Przydatne mogą być przy tym gęste szczoteczki. Następnie możemy przystąpić do pokrywania ich tuszem. Tu już mamy większe pole do popisu. Konkretny kształt aplikatora musi być dopasowany do produktu oraz naszych oczekiwań. Może to znacznie ułatwić nakładanie kosmetyku. Warto również skupić się na właściwościach. W zależności od konsystencji możemy uzyskać różnorodne efekty. Z uwagi na to do pogrubiania lepsze będą gęste tusze, a przy wydłużaniu sprawdzą się bardzo płynne. Należy sugerować się opisami znajdującymi się na opakowaniach. Będą cenną wskazówką w trakcie zakupów. Szczególnie jeśli chcemy przetestować nowe warianty. Najbardziej klasycznym kolorem jest oczywiście czerń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here