Bidet

Jeszcze nie tak dawno bidety niemal nie występowały w polskich łazienkach. Uważaliśmy je za niepotrzebny element wyposażenia, o nieco ekstrawaganckim i zbytecznym charakterze. Obecnie zmienia się sposób postrzegania bidetów, a wiele osób włącza je do swojego sanitarnego wyposażenia. Bidety pozwalają zachować czystość miejsc intymnych oraz dokładnie obmywać je po każdej wizycie w ubikacji. Poniżej przybliżamy charakterystykę bidetów, które możesz wybrać do swojej łazienki, oraz podpowiadamy jakie rodzaje tych urządzeń znajdziesz na sklepowych półkach.

Bidety w różnych wariantach – wiszące i stojące 

Podstawowym typem jest bidet klasyczny, wyposażony w konwencjonalną baterię bidetową. Urządzenia takie są dostępne w wersji stojącej i wiszącej, odróżniającej się odmiennym sposobem i kierunkiem montażu. Pod tym względem bidety przypominają miski WC, które również występują w wersji stojącej lub wiszącej. 

Bidety wiszące są uważane za bardziej atrakcyjne wizualnie oraz dopasowane do wyszukanych i eleganckich stylizacji. Ich zaletą jest mniejszy rozmiar oraz bardziej ergonomiczna konstrukcja. Bidety takie montuje się na specjalnych podtynkowych stelażach, dostępnych zazwyczaj wraz z deską bidetową w zestawie. Po zamontowaniu bidetu wiszącego masz swobodny dostęp do całej znajdującej się pod nim podłogi. Ułatwia to czyszczenie jej powierzchni oraz usuwanie wszelkich zabrudzeń. 

Bidety stojące są większe i bardziej stabilne niż ich wiszące odpowiedniki. Są też zazwyczaj bardziej wytrzymałe – mogą utrzymać nacisk większych ciężarów i sił fizycznych. Bidety stojące należy dopasować do warunków montażowych w Twojej łazience/ubikacji oraz dokładnie dobrać produkty o odpowiadającej wysokości montażu. 

Dobrym pomysłem będzie także zakup bidetów wyposażonych w słuchawkę prysznicową. Jest to wysoce praktyczne i łatwe w użyciu rozwiązanie. Zwiększa ono także możliwości wykorzystania bidetu na co dzień, który staje się w ten sposób urządzeniem przeznaczonym również do mycia stóp. 

Bidety dopasowane do łazienkowego otoczenia – oraz jak je znaleźć 

Bidety wykonywane są zazwyczaj z odmian ceramiki sanitarnej. Urządzenia takie są odporne na draśnięcia i zarysowania, a także na bardziej intensywne obrażenia mechaniczne. Świetnie też znoszą zmiany temperatur, oddziaływanie środków czyszczących i kosmetyków. Większość oferowanych produktów dostępna jest w jasnej tonacji kolorystycznej – w odcieniach bieli, a także barwach pastelowych. Coraz popularniejsze stają się jednak bidety o ekstrawaganckich odcieniach – na przykład metaliczne, grafitowe, czerwone. 

By bidet dobrze wpasował się do łazienki, warto też zwrócić uwagę na jego rozmiary. Najczęściej wybierane są bidety szerokie na 40 i wysokie na 50-60 cm. Takie bidety łazienkowe znajdziesz w ofercie niemal każdego sklepu sanitarnego. Polecamy sięgać zwłaszcza po produkty o prostej bryle i geometrycznym kształcie oraz lekko zaokrąglonych krawędziach. Dobrze sprawdzają się także bidety stylizowane na retro, dodające uroku całemu pomieszczeniu. 

Osobom, którym zależy na wyborze maksymalnie higienicznego urządzenia, polecamy bidety wyposażone w powłokę antybakteryjną. Jest to dodatkowa bariera zabezpieczająca bidet przed rozwojem drobnoustrojów. Z pewnością docenią jej obecność wszystkie osoby ze skłonnościami do zapadania na infekcje skórne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here