Cera tłusta – jak sobie z nią radzić?

Jedną z kobiecych zmor są problemy z cerą. Cera sucha, wrażliwa, tłusta – nigdy nie jesteśmy zadowolone z tego co otrzymałyśmy od matki natury. Najczęściej jednak na forach i w prasie kobiecej przewija się wątpliwość związana z cerą tłustą. Jak ją pielęgnować, co można na nią nakładać, jak sobie z nią poradzić? To tylko przykładowe pytania związane z tym trudnym rodzajem cery.

Czym właściwie charakteryzuje się cera tłusta?

Cera tłusta jest bardzo kapryśna – potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, jednocześnie takiego, które jej nie zapcha, oznacza to wymóg poświęcenia szczególnej uwagi na rytuały pielęgnacyjne. Na cerze tłustej pojawiają się zaskórniki, ropne wypryski, często się świeci i jest lepka.

Jaki makijaż do cery tłustej?

Podstawą makijażu cery tłustej są odpowiednio dobrane kosmetyki. Z pewnością warto w najbardziej newralgicznych punktach zastosować bazę matującą Golden Rose Make-Up Primer Mattifying & Pore Minimising, które zniweluje przykry efekt świecenia. Podkłady, które polubią się z cerą tłustą to również przede wszystkim te matujące –właśnie ten rodzaj utrzyma się na przetłuszczającej skórze najdłużej. Cera tłusta wymaga także odpowiedniego przypudrowania. W tym przypadku doskonale sprawdzi się puder do bakingu Golden Rose Long Wear Finishing Powder – zadba on o matowość twarzy, ale również znacznie poprawi trwałość nałożonego makijażu. Puder do bakingu jak sama nazwa wskazuje można zastosować również do tej techniki. Wystarczy aplikować go zwilżoną gąbeczką w miejscach, które chcemy rozjaśnić na twarzy. (Doskonale o tej technice opowiada w swoim filmiku Red Lipstick Monster.) Na sam koniec, aby nie wyglądać „zbyt matowo” możemy użyć również mgiełki scalającej makijaż Golden Rose Make Up Fixing Spray. Buzia spryskana tym specyfikiem będzie wyglądała świeżo, makijaż przetrwa dłuższy czas, a my pozbędziemy się niechcianego efektu pudrowości.

Podsumowując – co jest najważniejsze przy posiadaniu certy tłustej:

  1. Pielęgnacja – produkty dedykowane do tego rodzaju skóry
  2. Makijaż – produkty, które nie spowodują zapychania skóry i przesadnie jej nie obciążą
  3. Demakijaż i dbanie o odpowiednie nawilżenie

Przy stosowaniu tych wszystkich zaleceń trzeba pamiętać, żeby je potraktować indywidualnie – rodzajów skóry tłustej jest wiele, więc każdy właściciel takiej cery powinien znaleźć na nią swój sposób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here