Jak zrobić popcorn

Wiele z nas przyznaje, że jest zdecydowanym fanem przekąsek. A już w szczególności sięga po nie w czasie oglądania filmów, bądź w czasie towarzyskich spotkań. Wśród wielu rodzajów żywności, stworzonej do pogryzania między głównymi posiłkami, warto wybierać takie, które nie tylko przysporzą radości naszym kubkom smakowym. Ale i wpłyną korzystnie na nasze zdrowie. Za jedną ze zdrowszych przekąsek uważany jest popcorn, jest on bowiem wykonany z prażonej kukurydzy, zawiera więc w sobie zdrowy błonnik, który korzystnie wpływa na nasz metabolizm.

Jak zrobić popcorn?

Jak zrobić popcornZnajdziemy w nim również zdrowe polifenole, białko oraz fosfor i żelazo.
Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zrobić popcorn, aby smakował równie idealnie jak ten, który mamy okazję jadać w kinach? Przygotowanie popcornu nie powinno sprawić większy problemów, żadnemu z nas. W dzisiejszych czasach, z łatwością można zakupić specjalne maszyny do robienia popcornu. Wystarczy wrzucić do nich ziarenka kukurydzy, włączyć urządzenie i po kilku chwilach możemy cieszyć się pełną miską zdrowego smakołyku.
Jednak i bez tego urządzenia, jesteśmy w stanie przygotować go z podobnym efektem.
Do przygotowanie popcornu w warunkach domowych wystarczy nam głęboki garnek z pokrywką, ziarna kukurydzy i odrobina oleju.

To jest proste!

Wlejmy na dno garnka olej i poczekajmy chwilę aż się rozgrzeje, wrzućmy wtedy do środka garnka około dwóch garści nasion kukurydzy i od razu przykryjmy je pokrywką.
Po krótkiej chwili z garnka zaczną nas dochodzić odgłosy radośnie pękających ziarenek, z początku strzelanie ziarenek będzie intensywne z czasem odgłosy z garnka będą tracić na intensywności. Obserwujmy czujnie ten proces, gdy miedzy jednym a drugim wystrzałem zapadnie cisza na więcej niż 2-3 sekundy, potrząśnijmy energicznie garnkiem, aby dać szanse każdemu ziarenku zmienić się w okazały popcorn, odczekajmy jeszcze moment i zdejmijmy garnek z ognia. Przesypmy ostrożnie popcorn do miski i wedle gustu, przyprawmy go na słodko, bądź słono.

W sklepach znajdziemy jeszcze popcorn do przygotowania w kuchenkach mikrofalowych, wystarczy wyjąć opakowanie produktu, włożyć je na kilka minut do mikrofali i cieszyć się gotowym popcornem z rodzina oraz przyjaciółmi. Popcorn jest smaczną i zdrową przekąską, po którą możemy sięgać od czasu do czasu, bez większych wyrzutów sumienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here