Śruby - jakie rodzaje wyróżniamy

Fachowo wykonane śruby mogą być stosowane w wielu różnych branżach. Jakie wyodrębniamy rodzaje takich właśnie elementów złącznych? Co jest tutaj konkretnie do wyboru?

Śruby z łbem sześciokątnym

To między innymi akcesoria z łbem sześciokątnym. Reprezentacja tej grupy jest naprawdę bardzo liczna. Można na przykład zdecydować się na śruby sześciokątne z niepełnym gwintem. Klienci chętnie stawiają również na elementy złączne drobnozwojne z pełnym gwintem spełniające normy DIN 961/ISO 8676. Tutaj na chwilę się zatrzymamy. Takie elementy złączne posiadają drobnozwojny rodzaj gwintu i występują w klasach wytrzymałości 8.8, a także 10.9. Z czego są wykonywane? Specjaliści stosują między innymi stal węglową. Dodatkowo nie oszczędzają pieniędzy na zabezpieczeniu przed korozją. W tym celu stosują na przykład ocynk galwaniczny, ocynk płatkowy albo oksydowanie. Śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem mają zakres wynoszący od M8 do M36. Gdzie tego typu akcesoria mogą być konkretnie wykorzystane? Między innymi w mechanice samochodowej. Poza tym śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem są używane w trakcie budowy rozmaitych maszyn.

Jakie inne elementy z tej grupy można wyróżnić? Klienci mają okazję zdecydować się także na śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem, elementy do połączeń sprężanych lub niesprężanych, a także akcesoria do konstrukcji stalowych. Nierzadko wybierane są również śruby z kołnierzem oraz tak zwane pasowane.

Elementy z gniazdem sześciokątnym

Inny rodzaj stanowią akcesoria z gniazdem sześciokątnym. Firma STALMUT przygotowała dla Klientów wiele opcji. Wszystkie bardzo starannie oraz dokładnie wykonane z najwyższej jakości materiałów. W tej grupie znajdują się na przykład śruby imbusowe, akcesoria z łbem stożkowym, produkty z łbem kulistym podkładkowym, a także elementy imbusowe z obniżonym łbem. Poza tym macie szansę postawić również na śruby pasowane albo imbusowe ze specjalnym kołnierzem ząbkowanym.

Co jeszcze jest do wybrania?

Okazuje się, że osoby, które mają zamiar kupić śruby – do konkretnej konstrukcji albo maszyny – mają szansę zdecydować się także na kilkadziesiąt innych rodzajów tych elementów złącznych. To między innymi akcesoria dociskowe, wieńcowe, fundamentowe, kciukowe, dwustronne, motylkowe, oczkowe itp. Firma STALMUT w razie czego jest w stanie zrealizować także – na indywidualne zamówienie Klienta – jeszcze inne egzemplarze. Na wypadek, gdyby wyżej wymieniona oferta nie była po prostu wystarczająca pod kątem konkretnego zastosowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here