dekolt

Masz wąskie ramiona, niewielki biust i wyraźnie zaznaczoną talię, a twoje biodra i uda są dość szerokie? W takim razie prawdopodobnie jesteś klasyczną gruszką. Ten typ figury jest bardzo kobiecy i nie trzeba wiele, żeby zbliżyć się do kształtu klepsydry. Wystarczy wyrównać proporcje ciała, dodając nieco objętości górnej części sylwetki. Sprawdź, jakie dekolty pomogą ci w osiągnięciu takiego efektu.

Dekolt karo

Choć takie wycięcie eksponuje smukłe ramiona, to jednocześnie może je nieco optycznie poszerzyć. Z tego powodu jest polecane gruszkom, które w ten sposób mogą wyrównać proporcje między wąską górą ciała i szerokim dołem. Można śmiało pozwolić sobie nawet na wersję z bufiastymi rękawami. Dodatkowo sukienki z dekoltem karo ze strony https://lou.pl/pl/menu/sukienki/dekolt/karo-1680.html sprawiają, że biust wydaje się nieco większy, a szyja smuklejsza i dłuższa. Prostokątne wycięcie jest polecane zwłaszcza w przypadku eleganckich kreacji np. na wesele.

Dekolt kwadratowy

Dekolt kwadratowy jest nieco mniej wycięty niż wersja karo. Może zatem okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku np. sukienek casualowych i biznesowych. Jest też świetną opcją dla pań, które nie lubią odsłaniać zbytnio biustu. Przy kwadratowym dekolcie nie trzeba też raczej martwić się o wpadkę w postaci przypadkowego pokazania zbyt dużego fragmentu biustu. Takie geometryczne wycięcie, podobnie jak w przypadku prostokątnego dekoltu karo, poszerza optycznie ramiona i powiększa biust, nadając tym samym sylwetce gruszki niemal idealne proporcje.

Dekolt carmen

Popularne sukienki hiszpanki to idealna propozycja dla pań będących typowymi gruszkami. Przy takiej figurze można bez obaw pozwolić sobie na pokazanie ramion i efektowne ozdoby w tej okolicy. W sklepie online Lou można znaleźć wiele modeli sukienek, w których dekolt carmen jest przyozdobiony całkiem sporą ilością falbanek. Taki design optycznie wydłuża szyję, poszerza linię ramion i dodaje objętości biustowi. Należy jedynie pamiętać, że nie wszystkie okazje nadają się do eksponowania ramion. Dotyczy to np. spotkań biznesowych i uroczystości kościelnych.

Dekolt łódka

Dekolt łódka przeważnie jest dość zabudowany i tylko nieznacznie odsłania obojczyki. Z tego powodu świetnie sprawdzi się przede wszystkim w stylizacjach biznesowych i przy okazjach, w których nie jest zalecane nadmierne epatowanie biustem. Prosta, pozioma linia wycięcia poszerza ramiona, co jednak jest wręcz wskazane w przypadku figury gruszki. Może też nieznacznie skrócić optycznie szyję kobiety.

Dekolt zabudowany

Kobiety z sylwetką gruszki mogą śmiało pozwolić sobie na zabudowane dekolty, które dodają masywności górnym partiom ciała. Szczególną uwagę warto zwrócić zwłaszcza na bluzki i sukienki z golfem, który może optycznie powiększyć biust. Należy jednak pamiętać, że zabudowany dekolt może dać efekt skróconej szyi. Jest to dobra opcja dla pań, które lubią czuć się pewnie i nie chcą ryzykować przypadkowego odsłonięcia piersi np. w tańcu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here