Współczesna medycyna obfituje w ciągłe badania i odkrycia. Problemy i wyzwania jakie przyniosły społeczeństwu obecne czasy, sprawiły, że nie jest ona nastawiona jedynie na leczenie. Praktyki z dalekiego Wschodu od dawien dawna pokazywały, że leczenie powinno obejmować ciało i ducha, bo tylko wtedy gwarantowane jest wyzdrowienie. Współczesna medycyna zatem leczy, pielęgnuje i dba o zdrowie psychiczne.
Zabieg endermologii
Jednym z najlepszych przykładów potwierdzających powyższe stwierdzenie jest zabieg endermologii. Czym jest i na czym polega? Ogólnie rzecz ujmując jest to mechaniczny masaż ciśnieniowy, którego zadaniem jest pobudzenie metabolizmu tkanki skórnej oraz łącznej. Sterowana komputerowo głowica, składająca się z dwóch niezależnych rolek oraz komory ssącej, powoduje uciskanie i rozciąganie skóry oraz aktywację komórek produkujących białko i kolagen – fibroblastów. Siła ucisku zależy od masowanej części ciała, masaż twarzy jest bardzo delikatny.
Efekty endermologii
Mechaniczny masaż:
1. Leczy – dzięki poprawie krążenia krwi i limfy zmniejsza obrzęki stawów, likwiduje uszkodzenia więzadeł i ścięgien, usuwa ból stawów i kości.
2. Pielęgnuje – elastyczna i wygładzona skóra wygląda promiennie i młodo, a dodatkowym efektem jest:
– wymodelowana sylwetka i złagodzone kontury twarzy,
– redukcja drobnych zmarszczek,
– zmniejszenie cellulitu wodnego i tłuszczowego.
3. Dba o zdrowie psychiczne – podczas zabiegu do krwi uwalniane są tzw. „hormony szczęścia”, które nie są bez znaczenia dla zdrowia całego organizmu. Sam fakt, że zabieg pomaga ulżyć w bólu już też bardzo wiele znaczy.
Efekty endermologii są spektakularne, ale widoczne dopiero po przyjęciu całej serii zabiegów.
Endermologia cena
Średni koszt masażu mechanicznego, który trwa około 30 minut, to cena rzędu 150 PLN za zabieg. To i mało, i dużo. Biorąc pod uwagę, że aby osiągnąć wymarzony efekt, trzeba przejść kilka-kilkanaście zabiegów, może to stanowić dość spory wydatek w budżecie domowym. Warto zapoznać się z ofertami różnych gabinetów i porównać cenę zabiegu.
Czy endermologia jest dla wszystkich?
Niestety, nie. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety spodziewające się dziecka, kobiety karmiące, osoby z nowotworami, chorobami krwi, niewydolnością żył. Przeciwwskazania dotyczą także osób dotkniętych bielactwem czy przebywających infekcję.