Jak szybko wyleczyć przeziębienie?

W okresie jesienno-zimowym czymś normalnym jest, że sporo osób cierpi na różne infekcje. Każdemu zależy, aby jak najszybciej powrócić do zdrowia. Po pierwsze dlatego, że objawy nawet najzwyklejszej infekcji bywają uciążliwe, a po drugie, bo trzeba szybko wracać do pracy, czy do szkoły. Dziś po prostu nie ma czasu na chorowanie, choć jest to coś, co powtarza się co roku. Organizm potrzebuje wypoczynku, aby zebrać siły na kurację. Na pytanie: jak szybko wyleczyć przeziębienie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Bo każdy z nas jest inny. Jednemu służą metody domowe i naturalne, innym już niestety nie.

Jak szybko wyleczyć przeziębienie?

Jak szybko wyleczyć przeziębienie?Bezsprzecznie trzeba dać organizmowi czas na wykurowanie się. Przeczekanie pierwszego nawału i natychmiastowy powrót do pracy to niezbyt dobry pomysł. Podobnie jak notoryczne zażywanie środków, które jedynie maskują objawy nie likwidując samej infekcji. Taki środek jest dobry, jeśli ktoś chce spokojnie przespać noc – bez kaszli i zatkanego nosa oraz z obniżoną temperaturą, jeśli ta przekroczyła stanowczo stan podgorączkowy na wiele godzin. Natomiast zażywanie takich środków, aby móc iść do pracy to zły pomysł. Organizm wciąż jest osłabiony i można dorobić się jeszcze gorszej choroby.

W każdej infekcji przyda się kilka dni na rekonwalescencję. Organizm musi znaleźć siły na walkę z chorobą. Przyda się więcej snu, środki z witaminą C oraz przeciwzapalne i zdrowa, wszechstronna i lekkostrawna dieta. Trzeba pamiętać, że w zwykłych infekcjach wirusowych zażywanie antybiotyków jest bezzasadne. Pomagają one w infekcjach bakteryjnych lub kiedy infekcja wirusowa trwa już dość długo i może dojść do nadkażenia bakteryjnego.

To, jak długo trwa infekcja zależy od kilku czynników: np. od jej charakteru, rodzaju wirusa lub bakterii i – oczywiście – od konkretnego organizmu. O to aby infekcje trwały jak najkrócej, należy dbać jeszcze zanim one wystąpią. Warto zdrowo się odżywiać, zażywać ruchu poza domem – przydaje się choćby zwykły spacer – brać środki na podreperowanie odporności i ubierać się odpowiednio do pogody. Trzeba też dbać o higienę. Podstawa to mycie rąk po powrocie do domu i skorzystaniu z toalety. Kiedy już się zachoruje, pozostaje brać środki – najlepiej wskazane przez lekarza lub te, które już się sprawdzały w przeszłości. Istotne jest, aby nie bagatelizować infekcji. Pytanie: „jak szybko wyleczyć przeziębienie?” ma więc wiele odpowiedzi – wszystko zależy od danej osoby.

Domowe sposoby na przeziębienie

Domowe sposoby na przeziębienieZanim udamy się do lekarza i zostawimy fortunę w aptece warto spróbować wyleczyć przeziębienie domowymi sposobami. Oczywiście jedynie wtedy kiedy objawy nie są zbyt silne. Jeśli dokuczają już na prawdę poważnie wtedy bezwzględnie należy udać się do lekarza.

Najbardziej popularnym domowym sposobem na przeziębienie jest gorąca herbata z miodem, malinami i cytryną. Jest to świetny napój nie tylko podczas przeziębienia ale i ogólnie podczas jesiennych i zimowych wieczorów. Ma on działanie takie, że zaczynamy się pocić. Działa to w dwie strony. Obniża temperaturę organizmu podczas gorączki oraz sprawia, że organizm pozbywa się dużej ilości toksyn. Duża ilość witaminy C zawarta w takim wywarze działa także uodparniająco na cały organizm i solidnie go wzmacnia.

Bardzo popularne jest także stosowanie czosnku, czyli najlepszego naturalnego antybiotyku. Skutecznie działa na różnego rodzaju infekcje i na katar. Czosnek można mieszać z mlekiem i masłem tworząc gorący napój lub pokroić na plasterki i zjeść na przykład an kanapce.

Jeszcze niedawno w każdy polskim domu obecny był syrop z cebuli. Jest to uniwersalne lekarstwo na wszelkiego rodzaju przeziębienia. Zażywając kilka łyżeczek dziennie zapewnimy naszemu organizmowi porządną ochronę antybakteryjną i antywirusową. Syrop ma również działanie kojące i wzmacniające. Aby go zrobić wystarczy drobno posiekać cebulę i naprzemiennie z cukrem ułożyć w słoiku. Tak przygotowany zestaw odkładamy na kilka godzin.

Mleko z masłem i miodem

Kolejnym sprawdzonym sposobem na przeziębienie jest picie ciepłego napoju z mleka, masła i miodu. Napój taki ma działanie rozgrzewające oraz kojące. Takie a nie inne zestawienie składników sprawia, że nasze podrażnione gardło jest bardziej nawilżone. Hamowany jest także nieprzyjemny odruch kaszlu. Działanie takie ma także obecność miodu. Przygotowanie takiego napoju jest podobnie proste jak syropu z cebuli. Wystarczy jedynie zagotować nieco mleka i dodać po łyżce miodu i masła. Całość musimy dokładnie wymieszać.

Podsumowanie

Jak widać istnieje mnóstwo skutecznych domowych sposobów na przeziębienie. Stosując niektóre z nich być może uda się zdusić chorobę w samym zarodku i nie będzie konieczna wizyta u lekarza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here