Jak usunąć historie z Google

Każdy z nas czasami musi usunąć historie wyszukiwania. Powodów może być wiele ale najpopularniejszymi są dwa następujące. Nie chcemy aby ktoś dowiedział się czego szukaliśmy w internecie lub po prostu chcemy przyśpieszyć działanie przeglądarki. Każda przeglądarka ma inne funkcje więc czasami łatwo się pogubić dlatego często zadajemy sobie pytanie: jak usunąć historie z google?

Jak usunąć historie z Google?

Jak usunąć historie z GooglePomimo iż wszystkie przeglądarki się różnią większość z nich działa na takich samych skrótach klawiszowych. I aby przejść do historii przeglądania musimy wcisnąć na klawiaturze kombinację przycisków CTRL+H która otworzy nam historię przeglądania. Teraz wystarczy usunąć wszystko klikając prawy przycisk myszy na dane zakładki i już po kłopocie. Zdarza się też że uporczywie zostaje zapisany ostatni wyszukiwany frazes w stronie startowej google. I aby go usunąć musimy wpisać dany tekst po czym najechać na niego myszką ale nie klikać. I gdy już podświetli się na niebiesko należy kliknąć na klawiaturze przycisk „delete”. Aby usunąć historię można też zajrzeć w ustawienia przeglądarek niestety tutaj każda przeglądarka w inny sposób otwiera ustawienia i inaczej ma zapisane domyślne opcje. W takich opcjach przeglądarki można ustawić co ma ona zapamiętywać, kiedy pytać się nas czy zapamiętać daną rzecz a kiedy nigdy nie zapamiętywać. Taki zabieg ułatwi nam w przyszłości czyszczenie przeglądarki ponieważ możemy cały ten zabieg usuwania historii zautomatyzować aby przeglądarka sama czyściła odpowiednie pola co jakiś okres czasu.

Dlaczego warto czyścić historię w Google?

Niestety z tą opcją mogą być też problemy ponieważ wszystko co dla nas ważne musimy zapamiętywać sami i uważać aby nie zapomnieć na przykład haseł do witryn bo jeśli w przeglądarce ustawimy aby czyściła historię co jakiś to nie będzie ona się nas za każdym razem pytać czy wyczyścić tylko z automatu będzie ona czyszczona. Historie z google opłaca czyścić się raz w miesiącu aby nie zapisywać zbędnych ciasteczek i nie zaśmiecać sobie przeglądarki. Zapełniona historia spowalnia działanie naszego internetu i może przyprawić nas o ból głowy dlatego tak ważne jest usuwanie historii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here