Jak zablokować numer w Orange?

W czasach, gdzie prawie każdy posiada telefon komórkowy i jest on wręcz niezbędny do funkcjonowania, jesteśmy wręcz zmuszeni, by mieć go przy sobie do kontaktu z najbliższymi i załatwienia kilku ważnych spraw. Są też niestety minusy posiadania własnego numeru i są one szczególnie uciążliwe dla osób starszych, które to nie zawsze potrafią sobie poradzić nawet w prostych sytuacjach. Tak jest w przypadku moich rodziców, którzy zwracają się do mnie bardzo często z prośbą, bym sprawdził kto do nich dzwonił, lub z pytaniem jak zablokować numer w Orange.

Dzieje się tak niestety, ponieważ coraz więcej nachalnych firm zdobywa nasze numery poprzez zgody, które klikamy czasem nieświadomie na różnych stronach, bądź podpisujemy je w pakiecie z jakąś umową. Następstwem tego jest to, że wiele mniejszych firm, które oferują swoje towary, lub zapraszają nas na różnego typu spotkania, dzwoni do nas dzień w dzień i jesteśmy tym faktem mocno zaniepokojeni, oraz zmęczeni.

Jak zablokować numer w Orange?

Jak zablokować numer w Orange?Receptą na takie natrętne osoby i firmy jest blokowanie numeru, które prawie każdy operator, lub telefon posiadają. W zależności od tego u jakiego operatora posiadamy swój numer, powinniśmy mieć wgląd w swoje konto i poczytać o możliwości blokowania niechcianych połączeń. W moim przypadku miałem to szczęście, że telefony w naszym domu mają funkcję blokowania numerów z czarnej listy. Dodajemy dany numer do niej, gdy czujemy, że połączenia naruszają już naszą prywatność i podchodzą nawet pod stalking.

Niestety zgłoszenie takich spraw na policję mija się z celem, gdyż oni w tym przypadku rozkładają ręce i muszą mieć poważne podstawy do tego, by oskarżyć kogoś o naruszenie prywatności. Firmy czują się więc bezkarne i gdy już zdobędą nasze numery, to nie dają nam czasem normalnie funkcjonować i zabierają nam wolny czas, a także przeszkadzają w pracy.

Każda osoba powinna więc postępować tak jak ja i dodawać takie numery do czarnej listy

Następstwem tego jest to, że nie po jakimś czasie dostaję powiadomienie, że dany numer próbował się do mnie dodzwonić, ale nie słyszę na szczęście żadnego dźwięku, nie podświetla mi się ekran i nie zużywa bateria. Ogólnie rzecz biorąc dany numer może dzwonić ile chce, a ja nie widzę tych prób połączenia się ze mną i mam święty spokój. Widząc, że nie odbieram połączeń, dana firma po czasie rezygnuje z dzwonienia do mnie i wybiera kolejne osoby, do których dzwoni i chce zabrać im cenny czas.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here