praca w szwecji

Szwecja jest krajem, na który decyduje się spora ilość osób chcących dorobić sobie trochę pieniędzy. Państwo to jest dobrze rozwinięte, a sam kraj bardzo dobrze kojarzy się Polakom. Czy ciężko jest znaleźć zatrudnienie w Szwecji? W jaki sposób to zrobić? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/praca-w-szwecji-jak-ja-znalezc-i-czy-trzeba-znac-jezyk/ 

Na jakich stanowiskach możemy znaleźć pracę w Szwecji? 

W największej ilości przypadków Polacy wyjeżdżają do Szwecji podejmując pracę na stanowiskach fizycznych. Zazwyczaj są to pracę sezonowe, jedynie na krótki okres czasu, jednak bardzo często rodacy decydują się na opuszczenie kraju na stałe i zarobek za granicą. 

Szukając ogłoszeń dotyczących pracy w Szwecji z pewnością natkniemy się na ogłoszenia w branży remontowo-budowlanej. Podobnie nie zabraknie tych dotyczących w pracy w lesie. Szwecja jest innowacyjnym krajem, który posiada wiele wiodących na rynku marek. Zarazem to kraj o niedużej liczbie mieszkańców i to właśnie dlatego ciągle potrzebne są ręce do pracy. 

Czy praca bez znajomości języka jest możliwa? 

Okazuje się, że szukając pracy w Szwecji nie musimy mówić po szwedzku. Szczególnie, kiedy jedziemy na budowę lub do innej pracy fizycznej, w której nie będziemy mieli kontaktu ze Szwedami. Na lotniskach, przy biletomatach, bankomatach czy wszelkich automatach, dostępna jest polska opcja językowa. Co za tym idzie podstawowe formalności załatwiane są w języku ojczystym. 

Jeżeli bardzo dobrze znamy angielski, z pewnością odnajdziemy się w Szwecji. Szwedzi doskonale posługują się tym językiem. Jednak Szwedzi o wiele przychylnie patrzą na przyjezdnych, którzy umieją posługiwać się ich językiem. Dlatego warto zapoznać się z chociażby podstawowymi zwrotami języka szwedzkiego przed pójściem do pracy. Poza tym będziemy rozumieli więcej z tego, co mówią do nas koledzy czy koleżanki z pracy, a także pracodawca. 

Praca w Szwecji, a rozliczanie podatków 

Kiedy jesteśmy rezydentami w Szwecji, czyli mamy tam stały adres zamieszkania lub przebywamy tam dłużej, niż sześć miesięcy, mamy obowiązek rozliczać się z podatków w tym kraju. Dochody uzyskane w Szwecji, nie są rozliczane podatkowo w Polsce. Kiedy byłoby na odwrót, bylibyśmy po prostu podwójnie opodatkowani, a jest to niezgodne z prawem. Podejmując pracę w Szwecji powinniśmy zapoznaj się dokładniej z tym tematem, aby nie wynikły z niego żadne nieścisłości. 

Zobacz też: http://www.bursztynia.pl/znalezc-prace-bez-doswiadczenia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here