jak namalować psa

Jak namalować psa? Takie pytanie jest coraz częściej stawiane przez różnego rodzaju młodzież, dzieci, dorosłych, a nawet ludzi w silnie podeszłym wieku. Trzeba przyznać, że tematyka jest dość zawiła. Trzeba mieć na względzie wiele różnych aspektów, technik i innych rzeczy, które mają wpływ na finalny obraz naszego dzieła. Przy rysowaniu psów, można problematykę zdecydowanie sprecyzować i dojść do tego, jak faktycznie należy sprawić, aby nasze dzieło było satysfakcjonujące i zawierało w sobie wszystko to czego chcemy.

Jak namalować psa?

jak namalować psaNie jest to na pewno sprawa prosta ale wymagająca wytrwałości, skupienia, odpowiednich warunków do pracy, pieniędzy na odpowiednie materiały i oczywiście odpowiedniej inspiracji. Sposób, w jaki finalnie stworzymy nasze arcydzieło, bezpośrednio będzie wizualizował nasze podejście do kwestii i będzie dla nas pewnego rodzaju reklamą lub antyreklamą. Wybór należy do nas. Pytanie: „jak namalować psa?” wcale nie jest takie proste do sformułowania jednoznacznej odpowiedzi. Aby chociaż trochę nakreślić złożoność problematyki, trzeba zwrócić uwagę na to, na czym powinniśmy się skupić zaczynając najpierw od rzeczy zdecydowanie najważniejszych. Na początku trzeba przygotować odpowiednie pomieszczenie, które będzie mogło pełnić funkcję naszej pracowni. Następnie, należy zgromadzić różnego rodzaju sprzęt, który pozwoli nam na to, żeby tworzyć różnego rodzaju obrazy w zależności od chcianej do osiągnięcia przez nas formy. Nie jest to takie proste jak się wydaje.

Gdzie znaleźć inspirację?

Kolejnym istotnym elementem, jest odpowiednie nastawienie do tworzonego dzieła. Gdyż bez tego nie jesteśmy w stanie zbyt wiele zdziałać. Potrzebujemy również weny i inspiracji, które ze względu na to, że są pojęciami czysto abstrakcyjnymi, to ciężko wytłumaczyć, w jaki sposób można je zaprząc w naszej pracy. Są jednak niezbędne, żeby dzieło miało w sobie serce i duszę. Czytając wywiady z różnego rodzaju artystami, malarzami, można zauważyć pewną tendencję. W gruncie rzeczy, nie ma możliwości, żeby mistrz stworzył swoje dzieło, nie mając obecnie mistycznej weny lub chociaż krzty inspiracji w sobie. Niezależnie od tego, czy piszemy tutaj o Michale Aniele, Leonardo da Vinci, Van Goghu czy Matejce, wszyscy potrzebowali tej weny, lekkości żeby stworzyć coś wyjątkowego.

W tym momencie, pamiętajmy o tym, że jeżeli chcemy narysować ślicznego pieska i na zawsze zakończyć problem natury: „jak namalować psa’, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć pracę nad swoimi receptorami dopaminy. Są one w naszym organizmie odpowiedzialne właśnie za motywację, która pchnie nas do następnych działań. Nie bagatelizujmy tego aspektu, ale zwracajmy na to uwagę. Bo bez tego ani rusz. Co więcej, można powiedzieć, że u ludzi młodych, którzy dopiero teraz będą zaczynali swoją przygodę z rysowaniem zwierząt, potrzebują oni o wiele więcej inspiracji i motywacji niż wszyscy inni. Gdyż brakuje im dużo umiejętności. Warto o tym pamiętać.

Jakiego psa namalować?

Aby narysować ładnego psa, należy dobrze znać jego anatomię, rasę, wielkość, stosunek kończyn, tułowia głowy i innych elementów do siebie. Aby zachować odpowiednie proporcje, niezbędne do tego, aby nasze dzieło wyglądało jak należy. Nie każdy potrafi to zrobić. Są ludzie, którzy nie rozumieją tej problematyki i praktycznie przez cały czas rysują zdeformowane psie tułowia o wielkich głowach z krótkimi łapkami. Co powoduje, że nawet z owczarka niemieckiego są w stanie zrobić Yorka, co jest dosłownie niedorzeczne. Tak robić po prostu nie wolno. Warto zwrócić również uwagę na to, jaki rodzaj materiału będzie przez nas używany jako podkład do rysowania.

Narzędzia i materiały do malowania

jak namalować psaCzy będzie to zwykła kartka papieru A4, a może większy format jak A3 lub A2, a może będzie ktoś chciał namalować na kartonie. Kolejną kwestią jest to, jakiego przyrządu i materiału użyjemy do rysowania/malowania – czy będzie to zwykły pisak/mazak, a może długopis, ołówek, farba akwarelowa lub węgiel? Warto się zastanowić, bo to właśnie wybór materiału rysowniczego, będzie dawał ostateczny charakter naszej pracy. Wiele osób bagatelizuje tę kwestię. A potem żałuje, że nie przyłożyli temu większej wagi. Nie można tak robić. Warto systematycznie pracować nad poprawianiem swojego stylu rysowniczego. Warto kombinować zarówno z różnymi materiałami podkładowymi do rysowania, jak i różnymi materiałami rysowniczymi, żeby wiedzieć, co jest dla nas najlepsze i najlepiej odzwierciedla nasz styl w tym aspekcie.

Co można powiedzieć więcej w temacie: „jak namalować psa?”. Na pewno można stwierdzić, że dużą uwagę należy zwrócić na to, ile miejsca na kartce mamy i dobrze rozplanować co gdzie chcemy narysować i czy na pewno to zmieścimy. Nie zawsze jest tak, że można zacząć sobie rysować psa na dowolnym miejscu na kartce, i na pewno uda nam się go zmieścić. Sprawa nie jest taka prosta. Czasami okazuje się, ze trzeba niestety delikwenta nienaturalnie wcisnąć. Bo coś gdzieś źle policzyliśmy. Z tego względu proszę Państwa – planowanie przede wszystkim, bo bez tego się zgubimy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here