zabawki

Każde dziecko, żeby mógł się prawidłowo rozwijać potrzebuję bodźca z zewnątrz. Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, dlatego twórcy zabawek sprytnie wykorzystują ten fakt. Obecnie na rynku jest wiele zabawek, które dostosowane są do konkretnego wieku dziecka. Zabawki mają specjalne oznaczenie na opakowaniu, który wskazuje na to, dla jakiego wieku jest przeznaczony. Inteligentne zabawki wspomagają rozwój dziecka oraz pozwalają im poznawać świat. Jakie są najlepsze inteligentne zabawki dla malucha? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/inteligentne-zabawki-dla-dziecka/ 

Najlepsze inteligentne zabawki dla niemowląt 

Karuzela nad łóżeczkiem – zabawki tańczące nad głową dziecka w łóżeczku stymulują jego wzrok oraz rozwijają koncentrację. 

Lustro – początkowo nasze dziecko będzie zafascynowanie zmieniającą się twarzą oraz minami, spoglądając w kierunku lustra. Z biegiem czasu zda sobie sprawę, że przeglądający się mu maluch, to jego odbicie. Kiedy się dostanie, dzieci stają się świadomy siebie, co prowadzi do lepszego samopoznania. Można wtedy zacząć uczyć ich części ciała oraz miejsca ich położenia. 

Kolorowe pierścienie – to klasyczne zabawka w kształcie stożka, na który nakłada się kolorowe pierścienie. Początkowo niemowlęta lubią trzymać oraz rzucać pierścienie na wszystkie strony świata. Później uczą się je umiejętnie i motorycznie zakładać na stożek. Większe dzieci w taki sposób poznają kolory oraz pierwsze liczby i kształty. 

Inteligentne zabawki dla maluchów 

Piłka – niezależnie od tego, czy będzie to jej odbijanie, łapanie przewracanie czy rzucanie, kilka to zachęcenie do dużej motoryki, koordynacji ręka oko oraz zręczności dziecka. 

Zabawki do sortowania kształtów – dzieci uwielbiają układać rzeczy według kształtów i kolorów. Uczą się wtedy skupienia oraz ćwiczą koordynację swoich ruchów. 

Zabawki do odgrywania ról – zestawy lekarskie, laboratoria czy kuchnie do zabawy, pomagają 50 dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonuje świat, naśladując różne zawody i czynności życia codziennego. Lalki oraz pluszaki zachęcają do zabawy w odgrywanie scenek oraz wspomagają rozwój społeczny i emocjonalny. Uczą maluchów wyrażania swoich emocji i dbania o to, co kochają i szanują. 

Zobacz też: http://www.bursztynia.pl/prezenty-dla-noworodka/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here