preparaty odchudzające

Obecne kanony piękna nie pozostawiają zbyt dużego marginesu dla odstępstw. Ludzie powinni być szczupli i wysportowani. Kiedy nie mogą pochwalić się dobrą kondycją ani smukłą sylwetką często są przez otoczenie marginalizowani. Zanika również ich poczucie pewności siebie, są podadni na stany depresyjne i zwyczajnie nie czują się dobrze w swojej skórze. Jednak nadwaga to nie tylko problem estetyczny, ten można by w zasadzie pominąć i stwierdzić, że każdy ma swój kanon piękna. Nadmiar tkanki tłuszczowej to również problem medyczny, bowiem poza walorami estetycznymi osoby otyłe tracą również zdrowie. Warto więc wziąć się za siebie, być aktywnym fizycznie, stosować zbilansowaną dietę i stosować preparaty odchudzające.

Dieta i ćwiczenia fizyczne

Przede wszystkim nic nie jest wstanie w takim stopniu pomoc nam w walce z tkanką tłuszczową jak ruch i odpowiednia dieta. W kwestii żywienia specjaliści duży nacisk kładą przede wszystkim na regularne spożywanie obfitych śniadań. Obecnie żyjemy w bardzo szybkim tempie i na wiele rzeczy nie mamy zwyczajnie czasu. A już na pewno bardzo często zapominamy o najważniejszym posiłku dnia czyli śniadaniu. A jest to nawyk bardzo niezdrowy i prowadzący w prostej drodze do otyłości. Śniadanie powinno stanowić bombę kaloryczną, która da nam moc na większość dnia. Zapominając o nim niemal na pewno będziemy podjadać między posiłkami i nie będziemy w stanie kontrolować napadów głodu.

W kwestii aktywności fizycznej trenerzy zalecają choćby najmniejszą dawkę ruchu, byleby był to regularny nawyk. Możemy zacząć od krótkich spacerów, które możemy z czasem wydłużać. Dobrą opcją będzie korzystanie z roweru. Kiedy już trochę się rozkręcimy, zyskamy nieco kondycji, możemy również spróbować biegać. Świetnym rozwiązaniem są również regularne wizyty na siłowni.

Preparaty odchudzające

W walce z tkanką tłuszczową możesz również wspierać się różnego rodzaju specyfikami. Preparaty odchudzające to przede wszystkim specyfiki hamujące apetyt. Najistotniejszym czynnikiem wchodzącym w ich skład są włókna roślinne. Ich działanie polega głównie na tym, że pochłaniają wodę i pęcznieją w żołądku. Zaleca się stosowanie tuż przed planowanym posiłkiem. Dzięki temu zjemy znacznie mniej.

Ciekawym rozwiązaniem jest również stosowanie preparatów termogenicznych. Aktywują one organizm do zwiększonego wydzielania temperatury. Niektóre preparaty działają w ten sposób, że znacznie podkręcają nasz metabolizm, inne z kolei są odpowiedzialne za redukcję cellulitu.

Tabletki odchudzające – kontrowersje

Stosowanie tabletek odchudzających budzi spore kontrowersje w świecie specjalistów – dietetyków, lekarzy czy też trenerów. Są oni zdania, że preparaty odchudzające działają poprzez znaczną utratę wody w organizmie co przekłada się na zmniejszenie wagi. Fachowcy są zdania, że zmniejszenie wagi ciała musi wiązać się z ubytkiem tkanki tłuszczowej a tej tabletki odchudzające nie są w stanie wyeliminować. Mimo tak diametralnie odmiennego i zarazem negatywnego stosunki poważnej nauki do tych specyfików posiadają one spore grono swoich zwolenników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

  1. Jestem zdania, że najważniejsza jest aktywność fizyczna. Bez niej ani suplementy ani odpowiednia dieta nic nie pomogą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here