Wysokiej jakości pompka do ściągania paliwa

0
949

Elektryczna pompka do ściągania paliwa to urządzenie niewielkich rozmiarów, łatwe w transporcie i przechowywaniu służące do transportu czynnika ciekłego, jakim jest paliwo.

Pompa paliwa jest uniwersalnym urządzeniem, z uwagi na fakt, iż może być wykorzystywane w warunkach drogowych pomimo braku dostępu do stałego źródła zasilania jakim jest chociażby prąd z gniazdka elektrycznego. Jeżeli chodzi o zasilanie pompki paliwa użyty może być akumulator samochodowy, bateria bądź inne źródło energii o odpowiednich parametrach przepływu prądu.

Niewielka ilość części składająca się na to urządzenie w połączeniu z ich wysoką jakością zapewnia wysoki stopień bezawaryjności. Urządzenie to może być wykorzystywane zarówno w przypadku mobilnego transportu paliwa jak i przemyśle, co stwarza wiele możliwości jej zastosowania. Przepływ paliwa odbywa się przy pomocy pompy ssawnej, która pobiera czynnik z jednego źródła poprzez przewód podłączony do króćca znajdujących się po stronie ssawnej urządzenia, a następnie jego transportu drugim przewodem podłączonym do króćca od strony tłocznej do miejsca docelowego. Podłączenie do źródła zasilania możliwe jest przy pomocy dwóch przewodów wykonanych z wysokiej jakości materiałów i pokrytych tworzywem izolacyjnym.

Pompki paliwowe występują w dwóch rodzajach i jest to kolejno elektryczna pompka do paliwa 24v i 12v. Pierwsza z wymienionych oznaczona jako 12v operuje prądem o napięciu 12 Volt natomiast do uruchomienia drugiej potrzebne jest źródło prądu o napięciu 24 Volt. Obydwie z wymienionych wyżej pomp mają zarówno to samo zastosowanie jak i schemat działania. Różnice jakie można zauważyć przy ich użytkowaniu to wydajność będąca miarą ilości paliwa jakie pompka jest w stanie przetransportować w danym przedziale czasowym. W zależności od przeznaczenia warto dokonać wyboru, który będzie dla nas najbardziej dogodny. Zarówno 12, jak i 24 volt-owa pompka ma określoną długość czasu pracy, zawartą w specyfikacji stworzonej przez producenta, której należy przestrzegać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here