Jak zagrać na gitarze?

Gra na gitarze rozwija człowieka pod różnymi względami. Sam kontakt z muzyką wpływa bardzo pozytywnie na psychikę – koi stargane nerwy, poprawia samopoczucie i prowadzi do wydzielania się zwiększonej ilości endorfin w organizmie. Nauka gry na instrumencie daje też mnóstwo satysfakcji i z czasem staje się prawdziwą pasją, o ile komuś się ona naprawę spodoba. A jak zagrać na gitarze? Jak zacząć ćwiczyć wszystkie te chwyty i uderzenia, które początkowo wydają się być dla każdego czarną magią?

Jak zagrać na gitarze?

Jak zagrać na gitarze?Uczyć można się oczywiście na własną rękę. Nie mając pieniędzy lub czasu na uczęszczanie na prywatne lekcje bądź chodzenie do szkoły muzycznej, wystarczy zaopatrzyć się w pierwszą prawdziwą gitarę i kilka podstawowych narzędzi, aby opanować przynajmniej podstawowe ruchy. Początkującym przyda się gitara klasyczna lub akustyczna – aby grać na elektrycznej, należy już mieć pewne umiejętności, dlatego początkowo lepiej ją sobie odpuścić. Mając problemy z biciem (zwłaszcza kobiety z długimi paznokciami mogą mieć z nim pewne trudności), warto zaopatrzyć się w dodatkowe piórko, które uderzane o struny daje mocne i głośne dźwięki. Każdemu przyda się także zwykły zeszyt do zapisywania nut oraz podstawowych chwytów i praktyczny podręcznik dotyczący nauki gry na gitarze.

Aby jeszcze lepiej zrozumieć wszystkie nowe techniki bicia czy sposób łapania poszczególnych chwytów, warto opierać się na filmikach instruktażowych, które są dostępne zupełnie za darmo na wielu stronach internetowych. Włączając je i próbując naśladować ruchy instruktora, można naprawdę wiele się nauczyć. Trzeba to tylko robić systematycznie, bo nawet opanowane bicie może szybko zostać zapomniane, jeśli nie będzie się go regularnie powtarzać.

Ćwiczenia wykonywane trzy czy cztery razy w tygodniu będą absolutnym minimum

A jeśli komuś przestaną one wystarczać, zawsze może on zapisać się na prywatne lekcje do profesjonalnego muzyka czy gitarzysty bądź spróbować dostać się do prawdziwej szkoły muzycznej. Trening wykonywany pod okiem doświadczonego nauczyciela zawsze da szybsze i lepsze rezultaty.

Jak zagrać na gitarze? Istnieje naprawdę wiele metod, dzięki którym można opanować sztukę gry właśnie na tym instrumencie. Trzeba ich po prostu poszukać i z nich skorzystać, ćwicząc swoją nową umiejętność przynajmniej co drugi dzień. Takie treningi każdemu sprawią ogromną radość, zwłaszcza gdy z czasem zaczną przynosić one swoje pierwsze dobre rezultaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here